Rath: Má-li někdo v ČSSD problém s kandidaturou pana Dienstbiera, ať navrhne jiné jméno

16.02.2012 8:50

MUDr. David Rath se důrazně ohrazuje proti tvrzením některých médií, že „odstřelil“ některé kandidáty na prezidenta republiky.

Rath: Má-li někdo v ČSSD problém s kandidaturou pana Dienstbiera, ať navrhne jiné jméno
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Na Novinky.cz a Idnes.cz, se objevily zavádějící články o tom, že MUDr. David Rath tím, že nepřímo naznačil , že vhodným kandidátem ČSSD v přímé volbě prezidenta republiky by mohl být Jiří Dienstbier, tak toho chtěl tímto poškodit. Média se odvolávají na tvrzení paní Marie Benešové, která toto údajně měla prohlásit, a to s odůvodněním, že v ČSSD je jakási cenzura, která nepovoluje členům ČSSD hovořit veřejně o kandidátech na prezidenta republiky. Přitom však neexistuje žádné rozhodnutí vedoucích orgánů ČSSD o tom, že by se o jménech uvažovaných kandidátů neměla vést diskuse. Pokud by to však skutečně Marie Benešová prohlásila, tak překročila veškeré své kompetence a porušila stanovy ČSSD, které naopak širokou a otevřenou diskusi podporují.

MUDr. David Rath o dobrých předpokladech Jiřího Dienstbiera, jako kandidáta pro přímou volbu prezidenta republiky, diskutoval jak s předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou, tak s jejími místopředsedy Lubomírem Zaorálkem a Jiřím Dienstbierem a i členem předsednictva ČSSD Richardem Dolejšem.  Tato diskuse proběhla před tím, než média vůbec začala spekulovat o možné kandidatuře Jiřího Dienstbiera. Jakékoliv omezování svobodné diskuse a projevování vlastních názorů, vnímá MUDr. David Rath ze strany Marie Benešové a Zdeňka  Škromacha, jako nepřípustné omezování svobody členů ČSSD.

Je naopak jednoznačné, že před tak důležitým rozhodnutím, jakým je volba vhodného kandidáta pro přímou volbu prezidenta, proběhne široká a otevřená diskuse. Pokud má paní Benešová a pan Škromach jiného vhodného kandidáta, bylo by korektní, kdyby jeho jméno sdělili svým spolustraníkům a i celé  veřejnosti, aby bylo jasné kdo má jejich podporu. Také by bylo vhodné aby se Marie Benešová a Zdeněk Škromach  jasně vyjádřili, zda jejich podporu má  místopředseda strany Jiří Dienstbier. O kandidátovi za ČSSD rozhodne v tajné volbě ÚVV. Řada  organizací ČSDD, a to minimálně ze  Středočeského kaje, bude navrhovat na tuto funkci právě svého senátora za okres Kladno Jiřího Dienstbiera. Pokud s tím má Marie Benešová problém, může VV ČSSD navrhnout jiné jméno, což je právem každého člena tohoto orgánu.

Patrik Tomšů
asistent poslance MUDr. Davida Ratha

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: cssd.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Czernin: Z Rady České televize by teď měla Lipovská vyletět

16:02 Senátor Czernin: Z Rady České televize by teď měla Lipovská vyletět

Komentář na facebookovém profilu k Haně Lipovské a její kandidatury za Volný blok.