Roithová (KDU-ČSL): Důležité jsou celoživotní postoje kandidátů, nejen dnešní sliby

18.11.2012 8:22

Prezidentská kandidátka Zuzana ROITHOVÁ v předvečer 17. listopadu vzdala hold odvaze těch, kteří před třiadvaceti lety vystavili stopku komunistické totalitě. „Studenti se tenkrát rozeběhli hlavou proti zdi. Tu hlavu si sice rozbili, ale zeď malomyslnosti a beznaděje přeci jen povolila,“ řekla Roithová u památníku na Národní třídě v Praze.

Roithová (KDU-ČSL): Důležité jsou celoživotní postoje kandidátů, nejen dnešní sliby
Foto: roithova.cz
Popisek: Europoslankyně za KDU-ČSL Zuzana Roithová

„Lidé dnes opět propadají beznaději a pocitu, že nemají možnost cokoliv zásadního změnit,“ uvedla. Naše demokracie je podle Roithové nemocná chronickou chorobou jménem korupce. Její počátky je třeba hledat v době opoziční smlouvy, kdy si dvě nejsilnější strany rozparcelovaly sféry zájmů. Tehdy se k moci dostali mafiáni, kteří si i dnes omotávají politiky kolem prstu, myslí si Roithová.

Ve svém projevu kritizovala i politiky, kteří byli členy KSČ. „Nadřadili svůj prospěch nad princip svobody a dnes prohlašují, že budou hájit zájmy všech. I ti, kteří tak zvaně nikomu neubližovali, museli souhlasit s invazí sovětských vojsk a s naší nesvobodou,“ uvedla. Lidé by se proto měli zajímat o celoživotní postoje politiků, prezidentské kandidáty nevyjímaje. „Dosavadní život vypovídá o kandidátech mnohem víc než předvolební sliby nebo hesla na billboardech. Ti, kteří nemohou naší zemi přinést větší důvěryhodnost, by měli od své kandidatury upustit,“ myslí si Zuzana Roithová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Zuzana Roithová - profil

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Elfmark (Piráti): Jak předejít další Bečvě?

12:18 Elfmark (Piráti): Jak předejít další Bečvě?

Komentář člena Vyšetřovací komise k ekologické katastrofě na řece Bečvě.