Seďa (ČSSD): Ministři současné vlády se naučili neříkat pravdu

26.02.2011 7:26

Stalo se českým sportem zametat aféry pod koberec. Nejinak se chová současná pravicová vláda P. Nečase.

Seďa (ČSSD): Ministři současné vlády se naučili neříkat pravdu

Aféry panů ministrů Bárty, Vondry, Drobila a Dobeše se tak nějak mediálně perou, ale výsledný efekt nikde. Dokonce i odchod ministra pro místní rozvoj byl odchodem z vlády, ale ne z politiky. Důležité je zřejmě neříkat pravdu. Ta se nenosí, ale bagatelizuje.

A nyní z jiného soudku. Samotný pan premiér a zejména ministr práce a sociálních věcí J.Drábek vítězně oznámili, že sice většina důchodců dostane od října nižší penzi, ale že vlastně o nic nepřijdou. Protože stejně vysoká valorizace jim ty penze dorovná. Ale mimo řečí zapomněli zdůraznit, že se bude valorizovat i těm starodůchodcům, takže nakonec budou mít opravdu nižší penze v porovnání před a po malé důchodové reformě.

Co na tom, že více jak 70% lidí, kteří půjdou po 30.9. do penze bude mít nižší důchody, aby dvaceti procentům lidí s nejvyššími příjmy penze vzrostly. Vždyť je to rozhodnutí Ústavního soudu a přes to nejede vlak. Nicméně ani pan předseda vlády, ani pan ministr nesdělili, zda vláda rozhodovala z několika variant a také z jakých. Pak by se totiž ukázalo, že zastropování sociálního pojištění bylo špatným rozhodnutím, tak jako snížení odvodů zaměstnavatelům.

Naše veřejnost si musí uvědomit, že ministři současné vlády se naučili neříkat pravdu. Vždyť podle Drábka má valorizace vyrovnat propad penzí, takže penze by prakticky klesnout neměly. S tímto tvrzením se novodůchodci musejí zřejmě srovnat. Alespoň do doby, kdy se tito ministři rozloučí a přestanou občanům lhát. Je však důležité se nenechat opíjet rohlíkem, ale používat selský rozum. Protože vždy neplatí, že co je psáno, to je dáno.

K tématu:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ČSSD

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chabr (TOP 09): Zastaralý areál Rugby Clubu Tatra Smíchov se dočká rekonstrukce

18:20 Chabr (TOP 09): Zastaralý areál Rugby Clubu Tatra Smíchov se dočká rekonstrukce

Pražští radní dnes odsouhlasili investiční záměr projektu rekonstrukce sportovního areálu Rugby Club…