Senátor Antl: Nechutná pro mě byla spíše minulá volba prezidenta

02.02.2013 21:30 | Zprávy

Odpověď na dotaz čtenáře: Pane senátore, dobrý den. První přímá volba je za námi. Mohu se zeptat na Vaše dojmy? A také by mě zajímalo, zda když bude chtít Zeman za 5 let kandidovat znovu bude muset znovu sbírat podpisy, nebo v případě obhajoby již nejsou nutné? Děkuji za odpověď a názor.

Senátor Antl: Nechutná pro mě byla spíše minulá volba prezidenta
Foto: Redakce
Popisek: Miroslav Antl

Jsem fakt rád, že proběhla přímá volba, když si občané zvolili svého prezidenta sami – a odpovědnost nespadá na členy Parlamentu ČR. Osobně jsem byl znechucen průběhem těch voleb předchozích, kdy prezidenta Klause ještě volili senátoři a poslanci. Navíc účast voličů (zejména těch mladých) při volbách byla nevídaná – a doufám, že je výsledek neodradil od dalších voleb komunálních i parlamentních.

Pokud nedojde ke změně Ústavy ČR a navazujících „volebních zákonů“ a nový prezident ČR Miloš Zeman bude chtít kandidovat za pět let znovu, budou pro něho platit stejné podmínky jako pro ostatní kandidáty. A tak by musel i on znovu sbírat podpisy, neměl-li by podporu (podpisy) poslanců a senátorů. Ale (snad) uvidíme, co bude za pět let v České republice…   

Miroslav Antl
(senátor)

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Bazala: Festival narušil ministr Macinka

10:15 Senátor Bazala: Festival narušil ministr Macinka

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě festivalu ve strážnici ministrem Macinkou.