Senátor Doubrava: Žena doplatila na útok Cikánů – čemu se divíte?

20.01.2012 12:40

EXKLUZIVNĚ Zpráva z tisku: „V děčínské nemocnici zemřela žena z rodiny napadené skupinou Romů na Nový rok ve Varnsdorfu. Dva z útočníků jsou obvinění z výtržnictví a ublížení na zdraví, čin jednoho z nich policie kvalifikovala jako rasisticky motivovaný.“ Opravdu jsem zvědavý, zda takovým zůstane dokonce.

Senátor Doubrava: Žena doplatila na útok Cikánů – čemu se divíte?
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Jaroslav Doubrava ze sdružení Severočeši.cz
reklama

Stává se, že skupina agresivních primitivů někoho (většinou v opilosti nebo zfetovaná či oboje zároveň) napadne, a může mu způsobit osudové zranění. Jenže, pokud se tak stane ve Šluknovském výběžku, a aktéři patři ke kmeni, kterému někteří politici také říkají Romové, je to velmi nebezpečný signál.

Je prý neslušné hovořit o kmeni Cikánů jako o nebezpečných lidech. S tím souhlasím. Znám řadu z nich a jsou slušní a pracovití. Ale bohužel jsou to výjimky. Proto se nedivím, že obyvatelé České republiky se osob z tohoto kmene bojí.

Lidé se jich bojí, protože z tohoto kmene se postupně vytvářejí rozsáhlé vícegenerační agresivní tlupy již na hranici kriminálních gangů. Přeháním? Jsem rasistický populista?

Je rasistický tento text? Cituji: „Nejvýznamnější problém, který považuje za mimořádně závažný více než polovina dotázaných (54 %), je soužití Čechů a Romů. Pocit problematických česko-romských vztahů je dokonce jednou z příčin názoru, že se životní podmínky v poslední době v Ústeckém kraji zhoršily.

Soužití Čechů a Romů označují za problém nejvíce lidé, kteří pozorně sledují situaci na Šluknovsku a mají oprávněné obavy z jejího dalšího vývoje. Dále mezi ně patří ti, kteří se osobně stali obětí kriminality (jak víme, je jich čím dál více) a lidé žijící poblíž problémové komunity. Za zajímavé lze považovat zjištění, že lidé v Ústeckém kraji nepovažují za problematické soužití Čechů s dalšími minoritami (např. Vietnamci).“

Tohle nejsou slova nějakého xenofoba, ale výzkum vzorku 1004 respondentů (obyvatel Ústeckého kraje starších 18 let) v období 17. 11. – 30. 11. 2011.

Respondenti byli vybráni kvótním výběrem. Zpracování dat provedla společnost STEM/MARK. Média informaci dostala 30. prosince 2011, tedy ještě předtím, že několik členů kmene Cikánů způsobilo ženě z Varnsdorfu osudové zranění.

Není jiná šance, než jít těmto kmenovým gangům po krku. Zcela legálně a kulturně. Ale to nejde bez posílení rozpočtu policie, fondů pro bezpečnostní projekty obcí, a bez posílení sociálních fondů zaměřených na posílení zaměstnanosti, ne jen inkasování dávek v nezaměstnanosti. Ale to nepůjde, dokud nebude vyhozena ze sedla současná zkorumpovaná vláda. Co jiného si myslet o vládě, která během roku musí vyměnit tolik ministrů, protože jeden má větší průšvih, než druhý?

Jaroslav Doubrava

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jaroslav Doubrava

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Milionek sem, milionek tam...

5:34 Piráti: Milionek sem, milionek tam...

Komentář na facebookovém profilu k majetkovému přiznání ministra zdravotnictví Petra Arenbergera