Sobotka (ODS): Přímá volba poslanců pomůže vrátit politice důvěru občanů

12.09.2012 17:23 | Zprávy

Jsem rád, že se k mé myšlence přímé volby poslanců připojili signatáři výzvy „Přímá volba poslanců 2014“.

Sobotka (ODS): Přímá volba poslanců pomůže vrátit politice důvěru občanů
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Přemysl Sobotka

Považuji za správné, aby obdobně jako v senátních volbách šli kandidáti do sněmovních voleb sami za sebe a nesli také přímou odpovědnost před svými voliči. Zavedení volby v jednomandátových obvodech přinese mnohem větší sepětí mezi zákonodárcem, jeho voliči a volebním obvodem. Poslanec je více známý a voliči jasně ví, který z poslanců jim je zodpovědný.

Přímá volba poslanců není žádná novinka, ani experiment. V jednomandátových obvodech volí své poslance ve 34 zemích světa, a to i ve významných a respektovaných demokraciích jako je Velká Británie, Spojené státy, Francie nebo Austrálie.

Přemysl Sobotka
1. místopředseda Senátu Parlamentu ČR
kandidát na prezidenta

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: ODS

Ing. Martin Dvořák byl položen dotaz

Bez svobody slova není demokracie

To máte svatou pravdu, ale proč tedy nerespektujete názory druhých? Myslím těch, co s vámi nesouhlasí. Proč je shazujete, urážíte a najímáte lidi jako Foltýn nebo vůbec celý ten váš slavný boj proti dezinformacím? Vždyť to není opět nic jiného než snaha umlčet ty, co s vámi nesouhlasí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Scheinherr (Praha sobě): Lávky a inspirace ze světa

19:05 Scheinherr (Praha sobě): Lávky a inspirace ze světa

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k mezinárodní konferenci mostních inženýrů