Sobotka: STOP vládě, která se utápí v naprosté neschopnosti

04.06.2012 14:20 | Zprávy

ČSSD podporuje demonstraci „STOP vládě“ proti likvidační zdravotnické politice Nečasovy vlády.

Sobotka: STOP vládě, která se utápí v naprosté neschopnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

ČSSD podporuje dnešní protest platformy STOP vládě, namířený proti likvidačním opatřením a nespravedlivým plánům Nečasovy vlády v oblasti zdravotnictví. Demonstraci před ministerstvem zdravotnictví, svolanou Národní radou osob se zdravotním postižením ČR, Odborovým svazem zdravotnictví a sociální péče ČR, Lékařským odborovým klubem, Svazem pacientů ČR a dalšími občanskými sdruženími a iniciativami považuje sociální demokracie za výsledek špatné a arogantní politiky vlády P. Nečase, která svá nesmyslná opatření prosazuje navzdory odporu opozice, sociálních partnerů, odborné veřejnosti i občanů.
 
„Je evidentní, že Nečasova vláda svou asociální a bezohlednou politikou dál eskaluje sociální napětí v naší zemi. Před pár dny vyšli poprvé od roku 1989 bojovat za svá práva do ulic senioři, dnes se bouří zdravotníci, postižení i pacienti. Vláda P. Nečase ztrácí schopnost řešit zásadní problémy ČR a dál se utápí v naprosté neschopnosti. ČSSD odmítá chybné a sociálně nespravedlivé pravicové reformy, které poškozují naše občany, prohlubují sociální rozdíly a zvyšují veřejný dluh,“ uvedl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
 
„Na jedné straně vláda neváhá vyhazovat peníze oknem za zbytné a předražené miliardové projekty typu IZIP, na straně druhé arogantně přehlíží oprávněné mzdové požadavky zdravotníků;  dále zvyšuje zdravotnické poplatky nemocným a pacientům a zdražuje léky zvýšením DPH. Neostýchá se zavádět chudinskou medicínu a redukovat dostupnost a kvalitu zdravotní péče likvidací sítě krajských nemocnic. Nejen ČSSD, ale většina našich občanů, tyto krok jednoznačně odmítá, jsme pro zrušení nesmyslných poplatků, zachování dostupné a kvalitní zdravotní péče a také stabilizaci platů zdravotníků,“ doplnil předseda Odborné zdravotní komise ČSSD a senátor Jan Žaloudík.
 
Sociální demokracie prosazuje spravedlivé reformy a sociálně odpovědná řešení. Své plány a návrhy pro stabilizaci zdravotnictví a zdravotní péče představila ve veřejných debatách s občany napříč ČR. Kompletní návrhy ČSSD pro tuto oblast najdete na webu ČSSD (http://www.cssd.cz/program/program-podle-vas/).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: cssd.cz

Kdy skončí s klimatickou hysterií i Evropa?

Tak to by mě taky zajímalo, a taky to, kdo je za tu hysterií zodpovědný a co se musí stát, aby se Evropa probudila? Neselháváte náhodou vy jako europoslanci, když nejste schopni ji zastavit a zařídit, aby se EU vzpamatovala než bude definitivně pozdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lacina (STAN): Politická galerka se chystá uchvátit stát

12:17 Lacina (STAN): Politická galerka se chystá uchvátit stát

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nastupující vládě.