Štěch (ČSSD): Rozdělení Československa mi je dodnes líto

14.01.2013 5:27 | Zprávy
autor: ČSSD

Konference „Češi a Slováci – 20 let spolupráce samostatných států a jejich působení v EU a NATO“ se konala dnes v sídle Senátu Parlamentu ČR.

Štěch (ČSSD): Rozdělení Československa mi je dodnes líto
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Štěch

Akci uspořádal předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch ve spolupráci s předsedou Národní rady Slovenské republiky Pavlem Paškou. Konference se zúčastnili stávající i bývalí nejvyšší představitelé obou zemí, odborníci a pamětníci rozdělení společného státu.

„Tato konference nemá a ani nemůže být nostalgickým ohlédnutím za společnou minulostí. Na tu ostatně můžeme mít – a jistě také máme – částečně odlišné názory. Já sám patřím k lidem, kterým je rozdělení federace dodnes svým způsobem líto a pociťuji jako chybu zejména to, že se tehdejší politické elity nezeptaly na názor svých občanů,“ předeslal ve svém úvodním projevu předseda Senátu Milan Štěch. Upozornil zároveň, že vztahy obou zemí se po rozdělení společného státu podstatně zlepšily.

„Na rozdělení Československa bude jednou pro historiky zajímavé právě to, že národy, které se rozešly velmi pokojně, začaly vzápětí intenzivně spolupracovat jak na bilaterální úrovni, tak i v rámci různých organizací,“ uvedl M. Štěch a vyzdvihl přínos vzájemné spolupráce zvláště v rámci Evropské unie, Severoatlantické aliance a Visegrádské skupiny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…