Štengl (SPOZ): Začal soud…

10.03.2012 20:46

Začal tedy další soud a tato země nestačí mrkat. Z některých výpovědí je patrné, že měl pravdu známý slovenský politik, když slovo „nepřítel“ stupňoval „nepřítel, úhlavní nepřítel, koaliční partner“.

Štengl (SPOZ): Začal soud…
Foto: SPOZ
Popisek: Logo Strany práv občanů - Zemanovců

Není to první, a v případě téhle koalice, bohužel, zřejmě ani poslední případ. Zase jde, jako obvykle, „o peníze až v první řadě“. Když se tak brodíme bahnem koaličních a koaličněopozičních podrazů, narazíme na spoustu dnes již takřka zapomenutých jmen. Dlouhá řada podrazů ve vládách Stanislava Grosse, Vladimírka Špidly, Jiřího Paroubka a dvou vládách Mirka Topolánka….. Podrazy a nedržení slova dovedlo až k dnešnímu vrcholu.

Při delším pohledu do minulosti však vidíme, že řada podrazů, nedodržování slova a korupčních afér, která tehdy vyvrcholila „sarajevským atentátem“, byla přerušena Tošovského úřednickou vládou. Ale tehdy to pomohlo, alespoň na chvíli a politici si přece jen vzali ponaučení.

Po volbách vznikla dosud jediná česká „jednobarevná“ vláda, která jako jediná vydržela ve funkci celé období. Přestože vláda Miloše Zemana byla vládou menšinovou, nalezla odvahu vládnout bez podrazů nabízejících se koalic.

Miloš Zeman tehdy uvěřil svému „opozičnímu“ partnerovi a nezmýlil se. Václav Klaus své slovo dodržel. Přesně jak se na chlapa sluší. Zemanova vláda se odmítla spoléhat na loajalitu případných koaličních partnerů a převzala odpovědnost sama, s rizikem, že jí to při příštích volbách občané jako jediné spočítají. Nespočítali.

Krátce na to však oba muži aktivní politiku opustili. Václav Klaus odešel po volbě plné podrazů a zrady na Hrad. Přišla však doba Humlů, Škarků a Kristýn Kočích, kteří by jistě byli také dávno zapomenuti. Kdyby ovšem nezačal ten soud.

Zdeněk Štengl, 1. místopředseda SPOZ

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Spoz.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Poslanci připravují změnu, která zvýší bezpečnost na železničních přejezdech

22:13 Kolovratník (ANO): Poslanci připravují změnu, která zvýší bezpečnost na železničních přejezdech

Sněmovní podvýbor pro dopravu se včera zabýval problémem zabezpečení železničních přejezdů a vývojem…