Svobodní a Soukromníci: Je načase řešit osud bývalé věznice v Uherském Hradišti

13.09.2016 17:56

Na memorandu o využití bývalé věznice v Uherském Hradišti jsou konečně všechny podpisy. „Je načase, aby se osud věznice začal intenzívně řešit. A pokud se tak stane, je to dobrá zpráva pro všechny. Především to ale bude zásluha a vítězství celého regionu – všech, kteří jsme boj o osud objektu nevzdávali a dlouhá léta nepolevovali v tlaku na pražské papaláše,“ řekl slovácký senátor Ivo Valenta týdeníku Dobrý den s kurýrem.

Svobodní a Soukromníci: Je načase řešit osud bývalé věznice v Uherském Hradišti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Svobodní a Soukromníci představili společné kampaně v sedmi krajích, kde byly uzavřeny koalice s názvem Svobodní a Soukromníci
reklama
Jako poslední svůj podpis na memorandum připojila předsedkyně Okresního soudu v Uherském Hradišti Hana Kurfiřtová. Před ní memorandum podepsali ministři financí Andrej Babiš, kultury Daniel Herman a spravedlnosti Robert Pelikán, dále generální ředitelka Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu, hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák a starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.
 
Nyní již nic nebrání převodu areálu věznice z okresního soudu na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Může být vypracována důkladná studie využití, včetně vyčíslení nákladů na vybudování muzea totality i na optimalizaci rozmístění státních institucí, například okresního soudu.
 
Na nákladech na vybudování muzea totality se bude podílet jak město Uherské Hradiště, tak Zlínský kraj. Očekáváme, že město i kraj sdělí částku, jakou jsou ochotny do rekonstrukce vložit. Návrh způsobu krytí rozdílu mezi náklady na rekonstrukci a částkou města a kraje pak zpracuje Ministerstvo kultury.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Někteří makají, ale maximálně do vlastní kapsy

10:29 Laudát (KAN): Někteří makají, ale maximálně do vlastní kapsy

Komentář na facebookovém profilu k chaotickému vyhlašování a rušení opatření premiérem a ministrem z…