Tošenovský: Prezident by měl být zásadní pojistkou proti další federalizaci EU

23.05.2012 20:40

Plzeňský region ODS začal volit svého kandidáta na prezidenta.

Tošenovský: Prezident by měl být zásadní pojistkou proti další federalizaci EU
Foto: Anna Vidiševská
Popisek: Europoslanec Evžen Tošenovský
reklama

Plzeňský region Občanské demokratické strany začal dnes odpoledne vybírat svého kandidáta do volby hlavy státu. Na setkání s Přemyslem Sobotkou a Evženem Tošenovským dnes do Plzně dorazilo na 250 občanských demokratů. Členové ODS z regionu mohou pro svého kandidáta hlasovat ještě v pátek odpoledne a v sobotu ráno ve svých oblastních kancelářích.

„Jsem vyznavač parlamentní demokracie a ctím systém politických stran. K mým cílům patří návrat ke kořenům demokratické kultury. Vzorem k tomu by měl být prezident. Člověk pevných zásad, nezašpiněný členstvím v komunistické straně, člověk hrdý na svou zemi,“ zdůraznil ve svém projevu Přemysl Sobotka.

Europoslanec, bývalý hejtman Moravskoslezského kraje a primátor Ostravy Evžen Tošenovský pro změnu představil svůj názor na roli hlavy státu vůči Evropské unii. „Prezident by měl být zásadní pojistkou proti další federalizaci a přemíře integrace, která by mohla smazat to, co je na Evropské unii tak zajímavé - rozdílnost historického vývoje, rozdílnost a aktivity v jednotlivých zemích.“ Zároveň varoval před nástupem extremistických politických sil, zmínil například, že Francie byla před třemi týdny jiná Francie. „Možná to čeká taky Nizozemí, protože to vypadá, že zde mohou zvítězit extremisté, o Řecku nemá smysl hovořit - a v tom případě, kdy začnou tyto velké politické změny - musí prezident jednoznačně chránit zásady ČR v EU,“ dodal europoslanec.

Oba kandidáti odpovídali během dvouhodinového setkání na bezmála dvě desítky otázek, z nichž podstatná část se týkala budoucnosti České republiky v Evropské unii či pravomocí a role prezidenta.

Členové oblastních sdružení Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Rokycany, Klatovy, Domažlice a Tachov mohou hlas pro svého kandidáta odevzdat ve své oblastní kanceláři ještě v pátek od 16.00 do 20.00 hod. nebo v sobotu od 10.00 do 14.00 hod.; výsledky za celý region včetně hlasování v Karlovarském kraji pak ODS zveřejní v sobotu odpoledne.

Příští týden se primárky ODS přesouvají do Libereckého a do Ústeckého kraje. Volební shromáždění s kandidáty jsou v plánu ve čtvrtek v Jablonci nad Nisou a v sobotu v Ústí nad Labem.

Zúčastnit se volebního shromáždění a právo volit v prezidentských primárkách mají všichni členové ODS, jejichž členství trvá nepřetržitě od 1. března 2012 až do dne, kdy půjdou hlasovat. Aktuální výsledky a veškeré informace k primárkám je možné sledovat na www.ods.cz/primarky nebo na Facebooku www.facebook.com/ods.cz

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ODS

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Hilšer: Nelze zůstat v rovině tvrzení proti tvrzení

8:35 Senátor Hilšer: Nelze zůstat v rovině tvrzení proti tvrzení

Komentář na facebookovém profilu ke kauze Hamáček vs Kroupa.