Vaňhová (ČSSD): Obětem nelítostného vymáhacího byznysu svítá na lepší časy

10.01.2012 4:30 | Zprávy

Představte si, že zapomenete zaplatit tisícikorunovou pokutu.Věc převezme inkasní agentura a z dlužné tisícovky se díky odměně agenturnímu právníkovi najednou skoro sedm tisíc.

Vaňhová (ČSSD): Obětem nelítostného vymáhacího byznysu svítá na lepší časy
Foto: vanhova.cz
Popisek: Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová

Zdá se vám takové navýšení dluhu v pořádku? Normálnímu člověku jistě ne a k podobnému názoru už došla i naše justice. Okresní soud v Ústí nad Labem přestal vymáhacím agenturám přiznávat náklady na advokáty a argumentoval tím, že jde o neopodstatněné tahání peněz z kapes dlužníků, kteří se již beztak nacházejí na hranici chudoby, nebo pod ní.

Z inkasování takto uměle navýšeného dluhu se stal ohromný byznys a velké procento dlužníků, kteří by onen tisíc korun zaplatili, již nedá dohromady tisíců sedm a skončí v exekuci, která jejich původní dluh ještě značně navýší.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Vanhova.cz



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konečná (KSČM): Vysoké ceny energií mohou ohrozit demokracii v EU

22:14 Konečná (KSČM): Vysoké ceny energií mohou ohrozit demokracii v EU

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke zdražování zapřičiněnému Green Dealem.