Vláda schválila první etapu úsporných opatření ve státní správě

16.01.2013 20:02 | Zprávy
autor: Vlada.cz

Ve středu 16. ledna 2013 vláda na svém zasedání schválila první etapu úsporných opatření v oblasti zjednodušení agend a zrušení duplicit ve státní správě pro rok 2014. Návrh předložil ministr a předseda Legislativní rady vlády Petr Mlsna.

Vláda schválila první etapu úsporných opatření ve státní správě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedání vlády

První etapa realizace úspor činí 8 596,43 mil. Kč, přičemž je zde zahrnuta částka ve výši 3 724,6 mil. Kč za odprodej majetku.

„Byla přijata také některá nadrezortní opatření. Jedno z nich je například sloučení Ministerstva dopravy s Ministerstvem průmyslu a obchodu nebo sloučení zařízení pro rehabilitaci příslušníků bezpečnostních sborů,“ uvedl ministr a předseda LRV Petr Mlsna.

Mezi další opatření patří revize oblasti výkaznictví a evidencí a dále racionalizace v oblasti regulace energií.

Úspory plynoucí z realizace těchto projektů společně s 2. etapou úsporných opatření budou předloženy vládě do konce února 2013.

Navržené úspory směřují ke zvýšení efektivnosti státní správy a jsou koncipovány tak, aby neměly dopad na kvalitu a rozsah poskytování služeb ze strany státní správy. Za realizaci úspor jsou odpovědní jednotliví ministři, přičemž vláda bude čtvrtletně sledovat naplňování úsporných opatření. Cílem navrhovaných úspor je odstranit zbytečné výdaje a duplicity v agendách státní správy a dále duplicity mezi ministerstvy a jim podřízeným organizacím. Materiál zahrnuje také redukci činností, které nesouvisejí s výkonem státní správy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…