Vláda schválila první etapu úsporných opatření ve státní správě

16.01.2013 20:02 | Zprávy
autor: Vlada.cz

Ve středu 16. ledna 2013 vláda na svém zasedání schválila první etapu úsporných opatření v oblasti zjednodušení agend a zrušení duplicit ve státní správě pro rok 2014. Návrh předložil ministr a předseda Legislativní rady vlády Petr Mlsna.

Vláda schválila první etapu úsporných opatření ve státní správě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedání vlády

První etapa realizace úspor činí 8 596,43 mil. Kč, přičemž je zde zahrnuta částka ve výši 3 724,6 mil. Kč za odprodej majetku.

„Byla přijata také některá nadrezortní opatření. Jedno z nich je například sloučení Ministerstva dopravy s Ministerstvem průmyslu a obchodu nebo sloučení zařízení pro rehabilitaci příslušníků bezpečnostních sborů,“ uvedl ministr a předseda LRV Petr Mlsna.

Mezi další opatření patří revize oblasti výkaznictví a evidencí a dále racionalizace v oblasti regulace energií.

Úspory plynoucí z realizace těchto projektů společně s 2. etapou úsporných opatření budou předloženy vládě do konce února 2013.

Navržené úspory směřují ke zvýšení efektivnosti státní správy a jsou koncipovány tak, aby neměly dopad na kvalitu a rozsah poskytování služeb ze strany státní správy. Za realizaci úspor jsou odpovědní jednotliví ministři, přičemž vláda bude čtvrtletně sledovat naplňování úsporných opatření. Cílem navrhovaných úspor je odstranit zbytečné výdaje a duplicity v agendách státní správy a dále duplicity mezi ministerstvy a jim podřízeným organizacím. Materiál zahrnuje také redukci činností, které nesouvisejí s výkonem státní správy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…