Vostrá (KSČM): Špatné projekty nás přijdou na miliardy

09.09.2012 15:46 | Zprávy
autor: kscm.cz

České republice se povedlo být zase unikátní. Evropská unie nám nabízí peníze, ale my je nechceme, protože je nevyužijeme. Alespoň podle ministra školství Petra Fialy. Přitom neustále ze všech stran slyšíme, že něco nejde, protože na to chybí peníze. Tak jak to je?

Vostrá (KSČM): Špatné projekty nás přijdou na miliardy
Foto: KSČM
Popisek: Miloslava Vostrá

 

Pravda je nejspíš taková, že dotace Evropské unie bychom více než potřebovali. Bohužel jsou vázány na vytvoření kvalitních projektů. A ukazuje se, že vytvořit takový projekt není snadné. Lidé, kteří to mají na starosti, selhávají a politikům pak nezbývá než tvrdit, že bychom ty miliardy stejně nevyužili. Že něco není v pořádku, dokládají i další problémy při čerpání evropských dotací. Systémové chyby, ke kterým v čerpání peněz z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost dochází, nás budou stát až jednu miliardu korun. Z různých důvodů neproplatitelné výdaje v projektech financovaných z veřejných rozpočtů představují částku asi 800 milionů. Kromě těchto plošných korekcí budou u problematických projektů provedeny další, individuální. Částka tak může vyšplhat ještě výše. 
 
Problém se netýká jen ministerstva školství, tady byl pouze nejhlasitěji odhalen. Snad každé ministerstvo má nějakého svého dotačního kostlivce ve skříni. Na špatnou práci ministerských rádoby odborníků tak doplatíme všichni. Mělo by nás tedy všechny zajímat, jak ministerstva hodlají tuto neúnosnou situaci řešit a také, kdo ponese za promarněné miliardy zodpovědnost.
 
Ing. Miloslava Vostrá, poslankyně Parlamentu ČR

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

10:02 Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice antibabiše.