Zelení: Stát trestá odpovědné. Zdraží teplo těm, kdo topí ekologicky

20.10.2011 15:40 | Zprávy
autor: Zeleni.cz

Strana zelených se znepokojením varuje, že novela zákona o podpoře obnovitelných zdrojů energie preferující spoluspalování biomasy a fosilních paliv ve velkých elektrárnách zvyší ceny tepla domácnostem topícím biomasou. Jde o další útok vlády na kvalitu životního prostředí i peněženky občanů, kteří se chovají odpovědně.

Zelení: Stát trestá odpovědné. Zdraží teplo těm, kdo topí ekologicky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Strany zelených Ondřej Liška

„Nastupuje topná sezóna a řada domácností obrací každou korunu na topení. O to trestuhodnější je politika státu, která zcela zbytečně a škodlivě zvyšuje náklady na teplo domácnostem, zvláště těm, které se chovají šetrně k životnímu prostředí. Kdo je dnes odpovědný a topí ekologicky, nejenže není nijak zvýhodněn, ale stát ho za odpovědný přístup dokonce trestá. Státem podporované spoluspalování ve velkých elektrárnách stahuje velké množství biomasy z trhu, čímž prodražuje biomasu a odběratelům pak také teplo," vysvětluje předseda Strany zelených Ondřej Liška.

„Zároveň však spoluspalování fosilních paliv a biomasy nepřináší kýžený efekt snižování emisí a ochrany životního prostředí, čímž zůstává ČR v tomto ohledu dále za svým potenciálem. Kromě podpory spoluspalování vidíme problém ještě jinde. V ČR jednoznačně chybí zákon na podporu zeleného tepla, který dobře funguje v sousedním Německu," doplňuje Ondřej Liška.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Macinka je politik, ne právník

10:15 Dostál (Stačilo!): Macinka je politik, ne právník

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům Petra Macinky.