Zeman: Schwarzenberg má odpovědnost za Kalouska a Nečasovu vládu

13.01.2013 14:42

Prohlášení Miloše Zemana, kandidáta na prezidenta, k výsledkům voleb

Zeman: Schwarzenberg má odpovědnost za Kalouska a Nečasovu vládu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Miloš Zeman

Dovolte mi, abych velmi poděkoval občanům, kteří mi dali svůj hlas a abych je poprosil, ať jdou volit i ve druhém kole. Jak je známo, ve druhém kole začíná všechno od nuly a hlasy z prvního kola se nepřenášejí. ...

Děkuji i svému týmu, protože bez jeho organizační podpory bych nemohl v prvním kole, byť těsně, zvítězit.

Blahopřeji panu Karlu Schwarzenbergovi k druhému místu. Vzhledem k tomu, že jsem sledoval jeho tiskovou konferenci, rád bych na ni reagoval, abychom oba měli rovné podmínky.

Pan Schwarzenberg řekl, že v posledních deseti až patnácti letech jsem byl mužem minulosti. Nuže, v posledních deseti letech zcela určitě ne, protože jsem byl mimo politiku. V předchozích pěti letech zde byla stabilní vláda založená na dohodě dvou nejsilnějších stran, která vyvedla tuto zemi z krize.

Chtěl bych ale s panem Schwarzenbergem souhlasit v jedné věci. A to, že jsem spojen s minulostí. Ano, je to pravda. A chtěl bych panu Schwarzenbergovi říci, že jeho pokládám za muže přítomnosti.

Muže, který jako ministr a dokonce ne jenom jako ministr, ale jako 1. místopředseda Nečasovy vlády, tedy druhý muž této vlády a jako poslanec hlasoval pro zvýšení daní na potraviny a léky.

Hlasoval pro důchodovou reformu. Hlasoval pro církevní restituce. Ano, pan Schwarzenberg je skutečně mužem přítomnosti. Řekl jsem již mnohokrát, a potvrzuje se to i dnes, že prezidentský souboj, podobně jako ve Francii, bude soubojem mezi kandidátem levice a kandidátem pravice.

Tedy mezi Hollandem a Sarkozym, chcete-li tuto analogii. A nikdo z nás se nemůže vyvinit ze své odpovědnosti, a to jak za minulost, tak za přítomnost. Saint-Exupéry kdysi napsal: “Každý má odpovědnost za svoji růži“. Pan Schwarzenberg má nepochybně odpovědnost za tuto Nečasovu vládu. A pan Schwarzenberg má odpovědnost za Miroslava Kalouska a doufám, že jsem byl první, kdo Miroslava Kalouska přirovnal k růži.

Miloš Zeman
vítěz prvního kola prezidentských voleb

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ZemanNaHrad.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Doufám, že nás s Čínou nečeká další deja vu...

22:02 Niedermayer (TOP 09): Doufám, že nás s Čínou nečeká další deja vu...

Komentář na facebookovém profilu k některým obchodním strategiím Číny.