Zimola: Kdo netvoří hodnoty, musí z kola ven

13.01.2013 20:32 | Zprávy

„Nádobí jsem uklidil a odpadky zlikvidoval. Je to pro tuto chvíli vše nebo potřebujete ještě něco, paní Králová?“ Stará paní nepatrně pokývla hlavou na znamení souhlasu.

Zimola: Kdo netvoří hodnoty, musí z kola ven
Foto: archiv kraje
Popisek: Jiří Zimola

V obličeji se jí objevil posmutnělý výraz. „Nechtěl bys, abych ti ukázala fotky vnoučat? Chtěla bych si chvíli povídat. Ta paní ošetřovatelka, která tu byla před tebou, byla moc milá a povídala si se mnou skoro každý den.“ „Lituji paní Králová, na tyto situace nejsem naprogramován“ odvětil sice milým, ale přesto syntetickým hlasem  PRD (Pomocný Robot pro Domácnost) 2. generace. „Ale pokud byste chtěla, mohl bych vám zadávat nějaké kvízy pro procvičování mozkových funkcí nebo bych vám mohl zapnout projekční obrazovku. Mohla byste se podívat na váš oblíbený seriál.“

Ne, nebojte se, nehodlám napodobovat mistrovská díla Bradburyho či jiných sci-fi autorů. To jsem jen trochu nepatřičně povolil uzdu své fantazii poté, co jsem v záznamu shlédl debatu kandidátů na post prezidenta republiky vysílanou v pondělí, 7. 1. ve 20 hod. na ČT24. Přemysl Sobotka, kterého jsem měl za vzdělaného člověka, v ní prohlásil, že je třeba utlumovat humanitní (pan Sobotka prohlásil „humanitární“) studijní obory, protože ty nic neprodukují, ale pouze spotřebovávají. Pozornost má být nadále věnována pouze těm technickým.

To, že jsou podobná moudra schopni z úst vypouštět různí technokraté a polovzdělaní politici, se čas od času stává. Bohužel.  Ale že to udělá i člověk, který má lékařské vzdělání a dlouhá léta jako lékař působil, mě zarazilo natolik, že si to nemohu nechat pro sebe.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…