Včera například vyšel průzkum agentury SC&C, koho by si lidé v Česku zvolili prezidentem, pokud by byla přímá volba.
Je zajímavé, že kupříkladu Jana Bobošíková získala v průzkumu 10 % hlasů, ale na servru novinky.cz o tom není ani zmínka. I když o 4% pro Jiřího Paroubka nebo o 7% pro Karla Gotta se čtenáři dozvědí.
Stejný server pak sám usvědčuje agenturu z falešných dat v anketě, která běží současně se zprávou. Např. Miroslavě Němcové přisoudil průzkum 17% hlasů, ale v internetové anketě, získává stejná „prezidentská kandidátka" 2,7% hlasů od 22 728 hlasujících. Jana Bobošíková, Jiří Paroubek ani Karel Gott do ankety nejsou zařazeni .
O čem to vypovídá?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Olga Zubová