Nejprve se Erik Best zaměřil na nedávné dění kolem prezidenta Miloše Zemana, kdy při jeho návštěvě Berouna se na debatě s tamními občany objevila i skupina demonstrantů, kteří na místo dorazili z Prahy i jiných částí země a značně hlasitě dávali najevo svůj nesouhlas s hlavou státu. „Zdá se mi, že se někdo poučil ze situace v Americe, protože zrovna tohle se stává na mítincích Donalda Trumpa. Bývá tam občas dost velký střet, bodyguardi musí tyto lidi vyhazovat a následně je to všude v médiích. Chvíli to vypadalo tak, že to Trumpa poškodí kvůli tomu, jak s těmi lidmi zacházeli. On byl ale dost chytrý, aby to otočil a začal to používat ve vlastní prospěch. Říká, že je to součást zkorumpovaného systému, on vyhrává, a přitom mu strana chce volby ukrást. Myslím, že celkově není úplně jasné, zda mu to víc pomáhá, nebo škodí. Mám ale pocit, že zatím se to bere tak, že Trump to zvládl a dobře to využívá,“ srovnává analytik.
Budou ostré antizemanovské protesty pokračovat?
„U nás nevím, jestli je to přímý výsledek toho, jak to probíhá v Americe, ale je to možné. Záleží na tom, jak to média budou prezentovat. Zatím si nemyslím, že je kvůli tomu nějaký velký mediální šum. Musíme počítat s tím, že jak bude narůstat frustrace těch, kteří hledají Antizemana a nemohou ho najít, budou používat jiné metody, jiné prostředky a tyto protesty mezi to patří. Myslím, že je to jeden z důvodů, proč se stále ještě teď objevují v médiích komentáře ohledně návštěvy čínského prezidenta. Ne, že by to nebylo zasloužené, stalo se něco, co se stát nemělo, ale když už je to skoro měsíc a všichni o tom stále mluví, částečně je to kvůli frustraci, že nemohou najít vhodného kandidáta,“ soudí Best.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka