„Tyto malé strany budou asi bojovat jen o to, aby překročily tříprocentní hranici, která by jim zajistila příjem ze státního rozpočtu,“ upozornil v této souvislosti Jelínek.
Co se to děje ve Věcech veřejných? "Véčkaře" jakoby už ani nezajímal boj s korupcí, což bylo jejich nosné hlavní téma, s nímž šli do předešlých voleb do Poslanecké sněmovny. Věci veřejné se totiž nyní rozhodly, že v předčasných volbách nebudou kandidovat samostatně a zveřejnily, že se hodlají přidat k hnutí Úsvit přímé demokracie podnikatele a senátora Tomia Okamury. Ten již záměr kandidovat totiž avizoval.
Na této politice, spojit se s Okamurou, se ale mělo usnést pondělní grémium VV s tím, že předseda strany Vít Bárta bude na základě rozhodnutí grémia dále jednat o spolupráci právě s Okamurou.
Jenže véčkaři ani v tomto svém záměru netáhnou za jeden provaz. Někteří členové strany na listině Úsvitu prý totiž kandidovat nehodlají - například někdejší šéfka poslaneckého klubu Kateřina Klasnová nebo exposlanec Michal Babák, který dokonce kvůli projektu rezignoval na post místopředsedy strany a voleb se prý dokonce ani nezúčastní. Jenže Babák není sám, kdo rezignoval na posty v rámci VV. Učinil tak třeba i další místopředseda Zdeněk Renc.
Nepřehledná situace je také v tom, jak reaguje na celou záležitost sám předseda Úsvitu Tomio Okamura. Ten totiž napřed řekl, že žádnou oficiální zprávu od VV nemá, ale později se nechal slyšet, že o některé véčkaře by zájem mít mohl, pokud by šlo o úspěšné starosty či špičkové renomované lékaře, kteří v řadách VV jsou.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Olga Böhmová