Vojenský analytik Koller, který zažil Irák: Západní potentáti, proberte se. Do dvaceti let hrozí válka s muslimy tady u nás, v Evropě

20.10.2014 7:53 | Zprávy

Za islámské fanatiky ISIL bojují vojáci, kteří se těší do ráje. Proti nim stojí nájemní žoldáci, komentuje novou válku v Iráku pro ParlamentníListy.cz vojenský analytik Martin Koller, který v regionu působil jako diplomat a později jako příslušník armádní mise. Celá věc by nás dle něj měla zajímat: Do 20 či 30 let dle Kollera hrozí občanská válka mezi původními obyvateli Evropy a muslimy.

Vojenský analytik Koller, který zažil Irák: Západní potentáti, proberte se. Do dvaceti let hrozí válka s muslimy tady u nás, v Evropě
Foto: ČT
Popisek: Martin Koller

Válka s Islámským státem v Iráku trvá dále. Upozorňoval jste, že je do značné míry asymetrická: Obrovské Američany vyzbrojené vládní jednotky Iráku se prakticky rozutekly a současné potíže nám dělá několik desítek tisíc zfanatizovaných bojovníků. Jak je to možné?

Jak jsem už někde psal, situace je v podstatě jednoduchá a stále se opakuje. V současnosti se nebojují války třetí, ale čtvrté generace. Západní, v podstatě američtí, teoretici a jejich političtí a mediální poskoci v Evropě to prostě odmítají uznat. Důvodem je pravděpodobně fakt, že uvedený názor oficiálně zastává Al-Káida. Tyto války jsou vlastně pokračování teorie Mao Ce-tunga, kterou uvedl do praxe ve čtyřicátých letech minulého století. Jedná se o třífázový konflikt, kde v první fázi neozbrojené nebo lehce ozbrojené a nepočetné síly pracují tajně na získávání obyvatelstva a provádějí špionáž a teroristické útoky na území silnějšího protivníka. (V Evropě je propagace islamismu veřejná, ne-li přímo podporovaná.) Ve druhé fázi se vytvářejí pravidelné vojenské síly a dochází k útokům na slabší a izolované jednotky armády a policie protivníka. (Ve Francii každý třetí voják není Francouz.)

Ve třetí fázi dochází k vojenské ofenzívě za podpory obyvatelstva. (Stále více obyvatel Evropy je tak znechucených politicko-ekonomickým vývojem, že nemá zájem slavnou EU bránit.) Mao takto vypráskal lépe vyzbrojenou a Američany vycvičenou armádu generála Čankajška z Číny do Vietnamu. Odtud byli převezeni na Formosu, kde v podstatě zotročili domácí obyvatelstvo. Stejný vojenský scénář se konal mezi islamisty a sovětskou armádou v Afghánistánu a později mezi americkou armádou a islamisty v Iráku a Afghánistánu. Důvodem úspěchů islamistů z ISIL v Iráku a Sýrii je obrovská morální převaha a podpora sunnitského obyvatelstva. Proti bojovníkům, kteří se těší do ráje, stojí většinou žoldáci, kteří si chtějí svoje peníze užít, nikoli padnout, za cizí ideály. Na straně irácké armády a jejích spojenců je tendence k zabíjení na dálku, a jak jsem již nedávno psal, přeceňování drilu, technické převahy a palebné síly. Díky evidentní multikulturní ideologické zhlouplosti či petrodolarové zkorumpovanosti bruselských potentátů probíhá první fáze války téměř v celé Evropě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Martin Huml

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na tom závisí Fialův osud.“ Překvapivě k útoku na Írán

13:21 „Na tom závisí Fialův osud.“ Překvapivě k útoku na Írán

Fialova vláda se postavila jednoznačně proti Íránu a schvaluje americké a izraelské útoky, což se jí…