„84 procent lhalo o věku.“ Zdechovský k návrhu kolegyně Šojdrové o sirotcích

18.09.2018 19:01 | Zprávy

ROZHOVOR „Věřím, že kolegyně Michaela Šojdrová to myslí dobře, ale je potřeba větší diskuse a více vědět,“ říká k návrhu přijmout padesát syrských sirotků europoslanec Tomáš Zdechovský. Celá diskuse na toto téma je podle něj mnohem složitější a je nešťastné, jakým způsobem probíhá. Zmiňuje, že se často stává, že uprchlíci či migranti uvádějí nižší věk, takové zkušenosti má i česká cizinecká politicie a sděluje čísla ze Švédska. Reakci premiéra Andreje Babiše, který záměr Šojdrové rychle odmítl, označil za hloupou a nepromyšlenou. Ať už se na politické scéně děje cokoli, jedna věc je podle něj jistá: Lidé u nás dokážou pomáhat a bez hlouposti politiků se docela dobře obejdou.

„84 procent lhalo o věku.“ Zdechovský k návrhu kolegyně Šojdrové o sirotcích
Foto: Mgr. Tomáš Zdechovský
Popisek: Mgr. Tomáš Zdechovský

Europoslankyně Michaela Šojdrová přišla s návrhem přijmout padesát sirotků ze Sýrie. Než se dostaneme k tomu, co všechno tohle vyvolalo, jaký je váš názor na její záměr? 

K záměru neznám podrobnosti. Pokud má být ale celá věc myšlena seriózně, měly by být vytipováni konkrétní lidé. Vím, že je to jen záměr a nic konkrétního není. Je to obecná věc, která se musí dopracovat, abychom o ní mohli diskutovat.

Paní Michaela Šojdrová s tím přišla na zahraniční komisi KDU-ČSL, ta to probírala a nepřijala žádné stanovisko. Mají stejný postoj jako já, že se vše musí dopracovat a přijít s konkrétním návrhem. Je strašně těžké se o tom bavit. Nechci, aby to bylo zneužito na jednu nebo na druhou stranu. Věřím, že kolegyně Michaela Šojdrová to myslí dobře, ale je potřeba větší diskuse a více vědět.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…