„Havířov bez migrantů“, dala na billboard. Teď primátorka ČSSD těm, kdo na ni křičí: Víte, co jsme si tady užili? Jak k nám jezdili, strašili lidi

17.09.2018 4:41 | Zprávy

ROZHOVOR „Ne, nejsem xenofobní. Naši občané byli zastrašováni SPD a my reagujeme i tímto billboardem.“ Primátorka Havířova Jana Feberová, která vzbudila velký rozruch billboardem s nápisem Havířov bez migrantů, vysvětluje, že jde o reakci ČSSD na kampaň SPD před volbami do Poslanecké sněmovny. Zároveň takto dávají občanům informaci o jejich stanovisku v otázce nelegální migrace. Sama podporuje současnou migrační politiku české vlády i účast sociálních demokratů v koalici. Lituje pouze toho, že expremiér Bohuslav Sobotka neodešel z pozice předsedy vlády dřív.

„Havířov bez migrantů“, dala na billboard. Teď primátorka ČSSD těm, kdo na ni křičí: Víte, co jsme si tady užili? Jak k nám jezdili, strašili lidi
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předvolební billboard ČSSD: Havířov bez migrantů!

O vašem předvolebním billboardu mluví celá republika. Spekuluje se o tom, proč Havířov bez migrantů, koho tím myslíte a z jakého důvodu je součástí kampaně primátorky za ČSSD tak ostré vyjádření. Navíc v Havířově-Dolní Suché je v činnosti uprchlický tábor, který využívá asi stovka běženců a pro další ministerstvo pronajalo 20 bytů. Jak to tedy myslíte s Havířovem bez migrantů? 

Řeknu vám to úplně jednoduše. Letošní kampaň jsme si připravovali sami i s hesly. Asi je to jiné než v minulosti, kdy ČSSD měla obecná hesla typu: dostupné bydlení. Šli jsme konkrétně k problémům Havířova. Když byly volby do Poslanecké sněmovny, užili jsme si s havířovskými členy SPD a panem poslancem Volným půl roku nepředstavitelných útoků na zastupitelstvu. Docházeli tam a obviňovali nás, že jsme zapojeni do nějakého tajného programu Havířov 2017 a že souhlasíme s přijetím asi šesti tisíc migrantů do Havířova. Takto situaci prezentovali a zastrašovali občany. Nechali podepisovat petiční archy proti údajnému přijímání migrantů. Samozřejmě jsme do žádného programu zapojeni nebyli a migranty přijímat nechtěli. Po volbách to ztichlo a byl klid.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…