O tom, kdo by byl podle vás nejlepší prezident, jsme spolu mluvili loni v červnu. Říkal jste, že Zdena Mašínová. Ta se z pochopitelných důvodů mezi jmény neobjeví, ale nových kandidátů přibývá. Už jste si mezi nimi vybral? A pak například podle agentury Median by ve druhém kole teď zvítězil akademik Drahoš…
Média se tváří, že máme tři kandidáty. Já si myslím, že máme minimálně čtyři. Mě zaujal doktor Marek Hilšer, který demonstroval proti Rusákům na Ukrajině, což je mi velmi blízké. Navíc je mu lehce přes čtyřicet, a dá se tak předpokládat, že si nejde do politiky léčit staré mindráky, ale ovlivňovat nejen naši, ale i svou budoucnost. Jak to dopadá v opačném případě, s úděsem sledujeme už pohříchu dlouho.
V prvním kole budu jistě volit svobodně. Ve druhém je pak důležité podpořit přijatelnějšího finalistu. Pokud bude hrozit, že se na Hrad dostane Zeman či podobná politická stvůra, pak nastává právě tato situace.
Váš nesouhlas s názory prezidenta Zemana je známý a říkáte nejen to, že nás táhne na Východ. Mimochodem, prezident Zeman na Žofínském fóru zmínil i toto přirovnání: „Nacházím jisté podobnosti mezi pojmem omezené suverenity, kterou razil Leonid Iljič Brežněv, a pojmem sdílené suverenity, který razí Evropská unie. V čem nesouhlasím s pojmem sdílené suverenity. Chápu, že jsme-li součástí většího celku, v tomto případě celku EU, musíme v mnoha případech sdílet společné názory a praktikovat společná opatření. Ale implementace těchto opatření by měla být konsenzuální, a nikoliv silová,“ sdělil jasně. Do jaké míry podle vás ohrožuje EU naši suverenitu?
Miloš Zeman velmi rád manipuluje a v tomto případě tak činí zcela vědomě. Jakou možnost volby nám dával Brežněv? Jakou možnost ovlivňovat svůj vlastní osud, jsme měli obsazeni sedmdesátitisícovou ruskou armádou, která nám přispěchala v roce 1968 vyměnit svou vládu za lepší a poslušnější? Jakou jsme měli šanci u voleb, ve kterých měli podle ústavy za každé situace vedoucí úlohu komunisti? Do Evropského parlamentu si sami volíme své představitele, a koho tam pošleme, ten za nás kope. A ztráta suverenity? Ano, čeští kmotři a tuneláři ztrácejí v mnohém ohledu řadou rozhodnutí EU suverenitu, se kterou rozkrádají naši malou zemi zcela beztrestně. Copak by si naše policie dovolila stíhat tuneláře Babiše? To musel přijít OLAF, aby ho a jemu podobné ukázal na denním světle. Vemte si, kdo nejvíce používá slovo suverenita? Je to člověk, který amnestoval největší tuneláře éry 90. let. Václav Klaus je největší bojovník za suverenitu České republiky. Ale je suverenita, o které tito lidé hovoří, suverenitou České republiky, tedy každého z nás, nebo suverenitou tunelářů a lumpů, kterým EU vidí do karet? Jsem šťastný, že jsme v Evropské unii. Je hodně byrokratická a na můj vkus socialistická, ale rozhodně lepší, než nechat těm postkomunistickým pohrobkům Prognostického ústavu a jejich kmotrům volnou ruku. Skutečně nesdílím s Václavem Klausem pocit, že potřebujeme „více Kožených“.
Víte, ta vaše úvaha by se dala přeložit i tak, že než abychom si republiku rozkradli sami, ať jsme raději v EU, protože na nás alespoň trochu dohlédne, i když to není úplně podle našeho gusta. Promiňte, ale tím šmahem odsuzujete i lidi, kteří za sebou nemají žádné průšvihy a mají jednoznačný koncept, jak vést Českou republiku i bez Evropské unie a kteří vědí, jak se bez ní obejít? A možná ani nic rozkrádat nechtějí…
EU je společenství, v němž jsou největšími tahouny vyspělé západní demokracie. Tou jsme byli do příchodu Hitlera a Stalina i my. Zapomeňme na propagandu Kremlu a vraťme se k našim. Vyspělé západní demokracie jsou pro mne zárukou zlepšování stavu celé EU, tedy i zemí postižených ruskou nadvládou a genocidou morálky. Není to volba mezi tím, kdo nás okrade.
Trochu to tak vypadalo…
Ne. Volím mezi nekontrolovatelnou mafií drancující ČR a vládou práva. Přáním každého z nás by mělo být, aby tu platila pravidla, která společně prosazují demokratické země, a těm se rád podřídím. Volím mezi EU a suverenitou zla.
Dám další argument, a co skutečnost, že z nás dělají montovny? EU nám sice dává dotace, ale odliv peněz na dividendách zahraničních firem je neuvěřitelný. Tak k čemu je nám to, že můžeme pracovat v montovnách za pár peněz, když zisky jdou jinam? Pravda, ale obec si může vzít třeba dotaci na cyklostezku, na bazén nebo na rozhlednu v lese či na rovině…
Tady se nabízí otázka, proč naše firmy nevyužívají levné práce na západ od nás? Kdo to zavinil? Co jsme mohli po čtyřiceti letech komunistického tmářství nabídnout světu a jaké byly naše šance? Dražili jsme naprosto vyjedený krám se zaostalými technologiemi v neodvratném ekonomickém kolapsu. Můžeme být rádi za každého zahraničního investora, který vytvoří nová místa na trhu práce. Jasným příkladem je tradiční česká automobilka Škoda. Ta se ocitla v rukou zahraničních majitelů. Podívejte se, jaké tam lidé mají platy a jak firma táhne celou naši ekonomiku nahoru. Buďme šťastní, že i když jsme prokaučovali příležitost vrátit se do Evropy jako rovnocenní partneři, můžeme pracovat na tom, abychom jimi jednou opět byli. Myslím, že nás v tomto směru bere Evropa dost vážně. Rostou zde úspěšní a respektovaní podnikatelé expandující dobývající trhy, o které logicky usilují i západní firmy.
Když jsme u těch podnikatelů, a co Andrej Babiš, jeho firmy, tedy jeho bývalé firmy, kvetou a lidé jsou spokojení, dokonce i odboráři, v předvolebních průzkumech vede „o parník“… K čemu to povede?
Myslíte Andreje Babiše, který byl v korupčním systému, kde „všetci kradnů“, tím nejúspěšnějším dravcem? Jak dlouho se nechají naši voliči opájet koblihami tohoto bezcitného lumpa? Snad už konečně zjistí, že je to nenažraný miliardář, který se nezastaví před ničím.
A co ČSSD? Co říkáte změně volebního lídra?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Daniela Černá