„Víla Amálka“ Fiala se snaží vypadat jako tvrdej chlápek... Ale završení naší kolonizace cvičením rukou nezamaskuje, vzkazuje Foldyna

25.06.2022 17:31 | Rozhovor

„Stačí přece mocně mávat pažemi a hlasitě křičet, že za vše může Putin, a přestanou platit nejen ekonomické, ale i fyzikální zákony,“ říká ironicky poslanec Jaroslav Foldyna (SPD) k energetické krizi i k proslovu českého premiéra. Podle něj měl Petr Fiala oznámit, že vyhazuje hnutí STAN z vlády a že začne vyjednávat o podobě vlády nové. Omlouvat by se přitom prý ani nemusel.

„Víla Amálka“ Fiala se snaží vypadat jako tvrdej chlápek... Ale završení naší kolonizace cvičením rukou nezamaskuje, vzkazuje Foldyna
Foto: repro FB, tan
Popisek: Jaroslav Foldyna

Premiér Petr Fiala (ODS) promluvil „k českému národu“. Mluvil o tíživé situaci v důsledku kroků předchozí vlády, o covidu a o válce na Ukrajině. Co jste si z jeho projevu odnesl?

Opět jen prázdné fráze, výmysly, nesmysly a zběsilou gestikulaci – to vše v urputné snaze řečníka, jenž má v sobě testosteronu asi jako víla Amálka, vypadat jako po čertech tvrdej chlápek.

Svůj proslov měl Fiala postaven především na energiích a na výzvách k energetické soběstačnosti, která je v posledních měsících hojně diskutována. Nezmínil však, že českou elektřinu nakupujeme přes německou burzu několikrát dražší a zda to hodlá vláda řešit, ani nákup ruského plynu přes Německo. O čem to vypovídá?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Ceny na benzince

Dobrý den, mám pár dotazů k zastropování cen na benzínkách. Jednak jak dlouho budou zastropovány? Co se stane, když některá strop překročí a kdo to hlídá? A hlavně, nešlo by to vyřešit nějak lépe? Podle mě to musí být zbytečné komplikované i pro Vás, denně stanovovat ceny a myslím, že přínosné to ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Toho se účastnit nehodlám.“ Po 15 letech konec v ODS

18:50 „Toho se účastnit nehodlám.“ Po 15 letech konec v ODS

Po patnácti letech končí v ODS. Místostarosta Brandýsa nad Labem–Staré Boleslavi Jan Chleboun říká, …