Akademik Valenčík: Jakub Janda se užere nenávistí k smrti velmi mladý, jako senátor McCarthy. A podívejte na Zaorálka, celý Jakeš. Čím více ti globální slouhové mluví, tím více lidí volí Babiše a Zemana

5. 8. 2017 23:58

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Starostové se úspěšně zbavili poskoka globální moci Gazdíka, ale stali se marginální silou. Kalousek s Bursíkem nyní mohou koupit levně ve výprodeji duhový klip, který si původně nechali natočit Bělobrádek s Gazdíkem, ale moc jim to nepomůže. Budou rádi, když se dotáhnou přes pět procent. Zaorálek mně stále více připomíná Jakeše i s jeho naivní horlivostí...“ popisuje v rozhovoru „letní stav“ politických stran vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík. Naznačuje přitom, že to ale není nic překvapivého. „Spíš mě překvapuje, že nejvíc proti Babišovi brojí ti, co jsou namočeni v Bakalových lumpárnách,“ vysvětluje.

Akademik Valenčík: Jakub Janda se užere nenávistí k smrti velmi mladý, jako senátor McCarthy. A podívejte na Zaorálka, celý Jakeš. Čím více ti globální slouhové mluví, tím více lidí volí Babiše a Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Valenčík
reklama

Anketa

Miliardář Dědek slibuje Gazdíkovu STANu peníze i pomoc s lákáním osobností na kandidátky. Kam Starosty ve volbách vytáhne?

5%
0%
3%
0%
hlasovalo: 10285 lidí

Sledoval jste svatbu Andreje Babiše? Není snad v Česku médium, které by o jeho „veselce“ nereferovalo. Zejména bulvár si na tom smlsnul a v sobotu ze slávy dokonce udělal on-line zpravodajství. Ale vyrojila se tato kritika: Svatba se konala na farmě Čapí hnízdo, která je postavená ze sporných dotací. Babiš si najednou vzpomněl, že se chce ženit, aby chytil lidi za srdce. Svatba byla nevkusná, jakoby z Ruska, a zpíval na ní Michal David. Svatba byla z nakradených peněz. Co z této kritiky byste považoval za trefné tvrzení?

Přiznám se, že mě svatby, ani ty politické, moc nevzruší. Před pár lety mně kamarád řekl, že člověk přichází o svobodu nikoli tím, že se ožení, ale když mu žena odejde do důchodu. Jak jsem se na vlastním příkladu přesvědčil, měl pravdu. A pokud jde o Čapí hnízdo, třeba tím chtěl Babiš demonstrovat své propopulační záměry. Ale trochu vážně. Žijeme přece v systému ovládaném strukturami založenými na vzájemném vydírání, krytí a protežování těch, co na sebe vědí něco difamujícího. Spíš mě překvapuje, že nejvíc proti Babišovi brojí ti, co jsou namočeni v Bakalových lumpárnách. Žijeme v zajímavé době. Německo se třeba rozhořčilo, když vietnamské komando uneslo z této demokratické země exkomunistického gaunera, který si ve Vietnamu nakradl miliardy. A to, že je v zemi zákona a lidských práv beztrestně utrácel, to nikomu nevadilo. Za nejvýznamnější považuji to, že lidé začínají postupně chápat, o co jde, a sdělují to formou preferencí svým „mocným“.

Myslíte si, že některá z politických stran necelé tři měsíce před volbami mohla výrazně zaujmout voliče? Jen si to přeberme: Lidovci se rozešli se Starosty. Starostové zlákali miliardáře Dědka, který má rád Babiše. Zaorálek objíždí letní festivaly a snaží se urvat hlasy pro ČSSD. TOP 09 se spojila s Bursíkovým LESem. V průzkumech však dále vede Babiš. Má někdo šanci předehnat Babiše? A je pro záchranu české demokracie nutné, aby někdo Babiše „zastavil“?

Mnohé ze stran nepochybně zaujmou. Jednak skandály, jednak střečkováním, protože stávajícím slouhům současné globální moci, ani uchazečům o přisluhování této moci, zatím nedochází, že jsou úplně mimo. Nevnímají to, co se odehrává v hlavách lidí. A budou velmi překvapení. Starostové se úspěšně zbavili poskoka globální moci Gazdíka, ale stali se marginální silou. Kalousek s Bursíkem nyní mohou koupit levně ve výprodeji duhový klip, který si původně nechali natočit Bělobrádek s Gazdíkem, ale moc jim to nepomůže. Budou rádi, když se dotáhnou přes 5 %. Zaorálek mně stále více připomíná Jakeše i s jeho naivní  horlivostí, zatímco jeho soukmenovci už jen dovytunelovávají slavnou stranu a její pozici v politickém systému. Mimo jiné – stojí za to srovnat Zaorálkův projev na programové konferenci s Jakešovým projevem v Červeném Hrádku.

Babiš? Stoupá a stoupá. Lidé si ho vyhodnotili jako největší šanci v boji proti systému ovládanému současnou zdegenerovanou globální mocí. Přebral komunistům pozici protestní volby, tj. volby toho, kým nejvíc naštvou „mocné“. Lidé sice přesně neví, kdo jsou ti mocní, jak funguje současná moc, ale mají už dost mainstreamové manipulace a havlovského pokrytectví, které vybublává v trapnosti nejrůznějšího typu. Čím více budou všichni ti slouhové slouhů globální moci a jejich poskoci brojit pro Babišovi, tím budou jeho preference větší.Bývalý prezident Václav Klaus tvrdí, že Sobotkova vláda zavlekla naši zemi „do takové hrůzy, že už si nic horšího nedokáže představit“. Má pravdu?

Svým způsobe ano. Sobotka je sice mistr zvládání standardních situací, ale nedošlo mu, že spadl do období velmi nestandardní situace, kdy se důsledky degenerace a rozkladu současné globální moci velmi intenzivně promítají i do našich podmínek. Přesněji do podmínek zemí V4 včetně naší. Nechci se opakovat, tak jen připomenu, že současnou globální moc a proces její degenerace jsem popsal ve svém vystoupení na semináři v Jihlavě.

Včera jsem se podíval na svůj blog a zjistil, že i v minulém měsíci byl příslušný článek tisíckrát přečten. Velmi mě to potěšilo, protože to svědčí o tom, že lidé se snaží pochopit, o co jde. Na rozdíl třeba od Sobotky, který se nechal silokřivkami současné doby dovláčet k politice slouhovství.

Senátor a hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) uvedl na adresu blížící se Prague Pride: „Je to pochod smrti pro stát, pro Evropu, pro naši civilizaci, když stát bude tyto skupiny podporovat a uznávat jako rodiny.“ Homosexuálové, lesby a další menšiny nás ale žádají, abychom jim projevili „respekt“. Na kterou ze stran byste se postavil? Měli bychom Prague Pride podporovat?

Prague Pride přinese mírné zvýšení turistického ruchu a to je tak asi vše. Ale jde o něco jiného. Nazval jsem to „Čunkův nástup“. Po rozpadu nesmyslně vytvořené předvolební koalice je nyní Čunek na koni. Jak u lidovců, tak ještě víc u jejich voličů. Veden svým politickým čichem zaútočil na duhový klip Bělobrádek–Gazdík. Využití takové šance se prostě neodmítá. Navíc to Čunkovi umožňuje prezentovat se jako politik, který není slouhou slouhů současné globální moci. Zde bych upozornil ještě na jeden důležitý moment. Zatímco Bělobrádek odmítl koalici s Babišem, Čunek ji naopak připustil. Má to i aktuální pokračování. Bělobrádek slíbil, že když KDU-ČSL nedosáhne tolik, co v předcházejících volbách, odejde z funkce. Takže máme zaděláno na koalici Babiš–Čunek. Část potenciálních voličů KDU-ČSL dá přednost nepřímé volbě Čunka za předsedu této strany právě tím, že jí nedá hlas. Bělobrádkovi vůbec nedošlo, že vyvolá tento efekt. Zrovna jsem o tom napsal článek.

S touto věcí souvisí i rozhodnutí Ústavního soudu ČR, které přiřklo dvojnásobné rodičovství dvěma homosexuálům, kteří v USA odevzdali své sperma k oplodnění embrya a to pak odnosila náhradní matka. Jenže muži u nás u Ústavního soudu žádali o zmiňované rodičovství, tedy o to, aby byli zapsáni jako „otec a matka“. Netřeba dodávat, že kritici to považují za další ústupky požadavkům menšin. Mají pravdu? Je homosexuální rodina skutečnou rodinou?

To je přece jen trochu odlišný problém. Dovedu si představit spokojenou a úspěšnou „rodinu“ dvou homosexuálů, kteří adoptovali dítě, které s jedním může být i geneticky spřízněno. Právě tak si ovšem dovedu představit případy perverzního zneužití tohoto statutu. Právní úprava může být vstřícná, ale musí být citlivá a promyšlená. Na druhé straně demonstrování zvláštnosti formou Prague Pride je určitá exhibice.

Miloš Zeman čelí rozvíjejícímu se skandálu kolem problematické společnosti, kterou doporučil hradní kancléř Mynář vládě Kyrgyzstánu. Analytik Jakub Janda k tomu na adresu Zemanova okolí uvedl: „Rozumí, že šance rezidenta Zemana vyhrát i s ruskou podporou se s každým dnem snižují, a tak myslí na zadní vrátka.“ Spekulace, či možná spíše přání, že Miloš Zeman není schopen obhájit svůj úřad, sílí. Jsou pro vás opodstatněné? Jaké je reálné postavení Zemana v české společnosti?

Okolí Miloše Zemana je jeho slabinou. Ale Jakub Janda je případ sám pro sebe. On u nás prosazuje původní mccarthismus 50. let, tuto historickou zrůdnost, která měla svůj protipól v našich 50. létech. Obávám se, že Jandovi už není pomoci a že dopadne jako senátor McCarthy. Ten se nenávistí a podezíráním doslova užral k smrti v necelých padesáti letech. Zemanovo okolí za moc nestojí, ale žádnou ruskou podporu nemá a nepotřebuje. Vyhraje v prvním kole právě proto, že normální lidé nebudou volit slouhy slouhů globální moci. A poskok této moci Janda k tomu svým atavistickým mccarthismem nažene Zemanovi hlasy.Neziskové organizace „vartují“ u břehů Itálie a buď loví migranty z vody, nebo si je rovnou přebírají od pašeráků. Italská policie s nimi chtěla uzavřít po dobrém dohodu, že bude vstupovat na jejich lodě. Neziskovky, častokrát mezinárodně financované, to ale odmítly podepsat, protože by potom imigrantů přeplavily méně. Někdejší náčelník GŠ české armády Jiří Šedivý jejich činnost označuje za kriminální a vyzývá k zásahu proti nim, ostatně i italská armáda už říká, že jejich lodě prostě vyžene. Zastánci migrace zase tvrdí, že lidé utíkající před válkou, hladem a jinými nepříznivými podmínkami mají právo přijít do Evropy. Jde možná o kritický bod toho, čemu říkáme migrační krize, v Africe čekají miliony. Co dělat?

Co očekávat od „neziskovek“, které na vyrábění lidských tragédií vydělávají beztrestně miliardy? Vždyť už samo pojmenování těchto zločineckých organizací „neziskovka“ s různými přídavky jako „doktoři“ či „nezávislí“ je perverzní a je jedním z projevů, či spíše, jak jsem již uvedl, vybubláním havlovského pokrytectví, kterým si vyrábí image současná globální moc.

Při této příležitosti bych ovšem rád upozornil na jeden omyl, kterého se někteří dopouštějí, když říkají, že jde jen o zrůdný kšeft s lidským neštěstím a že selhání základních institucí států i EU jako takové je projevem pouhého prokorumpování europapalášů a jejich administrativy. Nikoli! Nejedná se jen o kšeft, ale o jeden ze způsobů financování špinavé války vedené migračními zbraněmi. Není to ani náboženská válka. Cílem této války je od kořene vyvrátit hodnoty racionality a humanity, tak jak se zrodily a usadily na evropském kontinentu a jak jejich vývoj vyvrcholil v době po 2. světové válce. Mezi hodnotami, které produkuje degenerace a zoufalá snaha o udržení současné globální moci, a našimi, tj. výše uvedenými hodnotami, je nesmiřitelný rozpor. Právě proto se EU stala hlavním předmětem pokusu o destrukci.

Do hry o prezidentský úřad nakročil senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera. Ten například dlouhodobě tvrdí, že západní svět je tak předlužený, že to vyřeší jen válka. Platí za velkého obhájce kouření a dlouhodobě kritizuje EU. Volil byste jej?

Ne. A nemá šanci. Ale na rozdíl od Drahoše nebo Horáčka není do hry dosazen jako agent slouhovství současné globální moci.

Policie přistoupila ke stíhání dvou mužů, kteří rasisticky a nenávistně uráželi zpěváka Radka Bangu poté, co ten odešel ze show Českého slavíka na protest proti skupině Ortel. Je spravedlivé, že oběma hrozí cca 2 roky vězení? A pokud jde o gesto Radka Bangy, je přiměřené, že za něj byl později oceněn Cenou Františka Kriegla, kterou uděluje Nadace Charty 77?

Další případ lokálního vybublání havlovského pokrytectví. Zajímalo by mě, zda si někdo ze členů poroty, která o přidělení Ceny Františka Kriegla rozhodovala, poslechl nějaké písničky od Bangy a od Ortela. Myslím, že je to zneuctění památky Františka Kriegla. Pokud jde o trest za rasistické a nenávistné urážení, prosím. Když to někdo přežene, tak ať nese odpovědnost. Ale musí se všem měřit stejným metrem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Olga Böhmová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zahradil: Brusel k viru? Nové a společné dluhy EU! Zneužijí to proti občanům Česka. Takto. A paní Jourová...

4:44 Zahradil: Brusel k viru? Nové a společné dluhy EU! Zneužijí to proti občanům Česka. Takto. A paní Jourová...

ROZHOVOR „Každý stát logicky kopal především sám za sebe,“ říká europoslanec Jan Zahradil (ODS) k ud…