Vypadá to, že se investorská mafie přesouvá z Čech na Slovensko?
Vypadá to, že když se v Česku začali ozývat lidé, obce a odborníci, část investorů obrátila pozornost na Slovensko. A mnoho lidí dnes má pocit, že se z naší země stává další cíl velkého energetického byznysu. Občanům byl mezitím nezákonně a podsunut strategický návrh dokumentu o větrných parcích, který může zásadně změnit podobu Slovenska na desítky let dopředu. Mnoho lidí o něm přitom dlouho vůbec nevědělo, zatímco má vláda povinnost to se všemi zúčastněnými předem projednávat, nikoli jim to oznamovat. Toto je mimo jiné dáno evropskou směrnicí RED III, konkrétně článkem 15d.
Lidé se dnes ptají:
• Proč takový tlak?
• Proč obří projekty v blízkosti obcí?
• Proč mají mít občané pocit, že o jejich domovech rozhoduje někdo bez nich?
Nejde o boj proti energii. Jde o právo lidí chránit krajinu, zdraví, vodu, půdu a místo, kde žijí jejich děti. Proto dnes vznikají petice i další odpor občanů. Proto se ozývá stále víc obcí. A proto už desetitisíce lidí říkají jasné NE způsobu, jakým se tyto projekty tlačí dopředu.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



