Babiš má kult osobnosti, jaký jsem nezažil, zírá poslanec ČSSD Veselý. Nedovedl si prý představit, že by podpořil vládu s tímto premiérem a jeho skandály

07.12.2018 7:47 | Zprávy
autor: David Hora

ROZHOVOR „Ačkoliv je vláda jinak velmi úspěšná, každý její úspěch a zlepšení podmínek života obyvatel v naší zemi překryje kauza jejího předsedy,“ říká poslanec za ČSSD Ondřej Veselý. V rozhovoru promluvil nejen o volebních preferencích a ČSSD, ale i ohledně nové zprávy BIS. Vyjádřil se i k situaci ve Francii.

Babiš má kult osobnosti, jaký jsem nezažil, zírá poslanec ČSSD Veselý. Nedovedl si prý představit, že by podpořil vládu s tímto premiérem a jeho skandály
Foto: archiv O. Veselý
Popisek: Ondřej Veselý

Kolem Andreje Babiše to v posledních týdnech výrazně houstne. Začalo to reportáží Slonkové a Kubíka, v minulých dnech pak se objevila informace, že podle právníků Evropské komise je Andrej Babiš ve střetu zájmů kvůli čerpání fondu z EU. Babiš to popírá. Co vy na to říkáte a co říci na informaci v tisku, že Česku hrozí vracení dotací pro Agrofert?

Od počátku mám zásadní problém s naším angažmá ve vládě, ve které sedí Andrej Babiš. A další a další kauzy, které v souvislosti s ním přicházejí, mi dávají za pravdu. Ačkoliv je vláda jinak velmi úspěšná, každý úspěch této vlády a zlepšení podmínek života obyvatel v naší zemi, překryje kauza jejího předsedy.

Jak už jsme řekli, situace kolem premiéra byla, a vlastně stále je, dost vyhrocená. Minulý týden to vyústilo dokonce v hlasování o vyvolání nedůvěry vládě. Opozici chybělo devět hlasů. Domníváte se, že se situace na politické scéně uklidní, nebo to bude pokračovat? A mimochodem, jak vy se stavíte k tomu, že ČSSD se hlasování nezúčastnila?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ivan Bednárik, MBA byl položen dotaz

Doprava

V těch vašich plánech (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Bednarik-Chceme-dat-obcanum-konkretni-vysledky-792823) postrádám zlepšení kvality silnic, dočkáme se někdy něčeho takového? Problém se jen umocňuje.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel jede na NATO. Komentátor ukázal, kdo mu k tomu pomohl

17:40 Pavel jede na NATO. Komentátor ukázal, kdo mu k tomu pomohl

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Petr Pavel chtěl na summit NATO, vláda ho v delegaci nechtěla. Pak …