Babiš živí migranty, nevěřte mu. Tomáš Zdechovský tahá informace o premiérovi

30.08.2018 11:01 | Zprávy

ROZHOVOR „Andrej Babiš hraje dvojakou hru. Jeho pekárny v Německu zásobují uprchlické tábory a jeho firmy jsou hlavní dodavatel potravin pro uprchlické tábory. V České republice u něj pracují jen migranti, nikdo jiný nechce,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zdůraznil, že současný radikálnější přístup Itálie proti migrantům měl přijít už dávno. Ukazuje se, že devadesát procent příchozích není ohroženo na životě, ale někteří šílenci to podle Zdechovského nechtějí slyšet.

Babiš živí migranty, nevěřte mu. Tomáš Zdechovský tahá informace o premiérovi
Foto: Daniela Černá
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský mezi delegáty.

Jaký je váš názor na ostřejší přístup Itálie k migrantům? Došla už Itálii trpělivost?

Myslím, že to je normální reakce a taková tu měla být už dávno. Od roku 2015 je jasné, že osmdesát procent, v současné době už devadesát pět procent příchozích opravdu nebyli žádní uprchlíci, ale migranti. To je to, co stále opakujeme a co pár šílenců nechce slyšet a křičí něco o tom, že je potřeba pomáhat a tak dále. My opravdu nemůžeme vzít každého z Afriky, jinak se Afrika přestěhuje sem do Evropy. Je potřeba dále říci, že řada migrantů nepřichází do Evropy s cílem pracovat, ale mají mylné představy o tom, že v Evropě je všechno zadarmo a snaží se vlastně pouze participovat na sociálním systému v Itálii. A Salvini na to reaguje. Migranti nechtějí udělat Itálii lepší.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…