Pane doktore, zdá se, že aura „slušnosti“ Fialovy vlády dostala povážlivé trhliny. Jak vnímáte „bitcoinovou“ kauzu Pavla Blažka, brzy již exministra?
Šlo to velmi rychle, kdo chvíli stál, již stojí opodál. Než se vše podařilo popsat, natož vysvětlit, oč vlastně v reálu jde, vládní tyátr změnil několikrát kulisy i herce. Dokonce i scénické osvětlení měnilo barvy jak v Laterně magice. To, co ale zůstává neměnné, je sveřepá snaha zatloukat, zatloukat, zatloukat. Ne, že by občas někdo nemluvil, ale dokonce i ty nejvýmluvnější dámy, jako je třeba paní Eva Decroix, ztratily část své upovídanosti. Vládu však mnozí nezapomněli hájit i když svou programovou slušnost spíše zakrývali bojovým heslem Jde o všechno!
Nepozornému pozorovateli se mohlo zdát, že této výzvě přikládala potenciální nástupkyně pana ministra Blažka menší naléhavost, než při jiných příležitostech. Ale snad to bylo tím, že jí dostihla tíha důležitosti a uvědomila si, co by se skutečně stalo, kdyby ji Petr Fiala jmenoval nejen nástupkyní pana dnes už exministra. A pokud si je vědoma, že vedle toho, co o celé akci víme, lze předpokládat, že se objeví ještě další souvislosti, možná i v zahraničí, mohla slušnost Petra Fialy vidět z jiného úhlu věčnosti.
Jak se obecně díváte na politiky, kteří se otevřeně zaštiťují slušností? Byl to Jiří Drahoš jako „slušný prezident“, nyní Petr Fiala jako „slušný premiér“.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jaroslav Polanský