Bobošíková: Nejhorší je, když se lidé začnou cenzurovat sami

17.02.2025 9:00 | Rozhovor

Evropa ztrácí svou suverenitu, česká vláda se bojí vlastních občanů a regulace umělé inteligence je jen dalším hřebíkem do rakve evropské konkurenceschopnosti. Jana Bobošíková v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz komentuje současnou situaci: Proč Evropa už nerozhoduje sama o sobě, kdo skutečně cenzuruje nepohodlné názory a jak se občané mohou bránit proti rostoucí represi.

Bobošíková: Nejhorší je, když se lidé začnou cenzurovat sami
Foto: Archiv Jany Bobošíkové
Popisek: Jana Bobošíková

Viceprezident USA J. D. Vance nedávno v Mnichově prohlásil, že největší hrozbou pro Evropu není Rusko ani Čína, ale cenzura a ignorování vlastních občanů. Není to přesně to, co dnes vidíme v České republice?

Je to tak. Režimy, které se bojí vlastních občanů, začínají umlčováním nepohodlných hlasů. Česká vláda je dnes ukázkovým příkladem tohoto přístupu. Kdo nesouhlasí s oficiální linií, je označen za dezinformátora, proruského trolla nebo dokonce ohrožení pro demokracii. A kdo rozhoduje, co je pravda? Nevolené neziskovky s granty z Bruselu a Washingtonu. Lidé už se bojí mluvit, protože vědí, že je to může stát kariéru. Když nestačí umlčet člověka argumenty, prostě se mu vezme jeho místo, jeho prestiž a někdy i možnost vůbec veřejně vystupovat. To už není demokracie, ale normalizace 2.0.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Nabát se a mluvit nahlas je dobrá rada., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseBflm , 17.02.2025 10:15:35
Problém je ale v tom, že u moci v ČR a EU jsou stále stejní lidé. Byli vybráni, aby prosazovali bidenismus. Na to člověk musí mít charakterové vlasnosti, to nejde jen tak změnit (příkladem je ministr zahraničí). Takže naše odvaha a otevřenost by pravděpodobně skončila ztrátou zaměstnání a kriminalizací. Můj osobní názor je, že jako první krok by mělo dojít ke zrušení sanitárního kordonu v Evropském parlamentu - praktiky, která odsuzuje opozici do role přísedících bez jakéhokoliv vlivu.

|  7 |  1

Další články z rubriky

Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie

9:24 Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie

„Válku na Ukrajině měl a mohl skončit krátce po svém zvolení. Írán by se choval jinak. Choval-li by …