Bobošíková: Nejhorší je, když se lidé začnou cenzurovat sami

17.02.2025 9:00 | Rozhovor

Evropa ztrácí svou suverenitu, česká vláda se bojí vlastních občanů a regulace umělé inteligence je jen dalším hřebíkem do rakve evropské konkurenceschopnosti. Jana Bobošíková v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz komentuje současnou situaci: Proč Evropa už nerozhoduje sama o sobě, kdo skutečně cenzuruje nepohodlné názory a jak se občané mohou bránit proti rostoucí represi.

Bobošíková: Nejhorší je, když se lidé začnou cenzurovat sami
Foto: Archiv Jany Bobošíkové
Popisek: Jana Bobošíková

Viceprezident USA J. D. Vance nedávno v Mnichově prohlásil, že největší hrozbou pro Evropu není Rusko ani Čína, ale cenzura a ignorování vlastních občanů. Není to přesně to, co dnes vidíme v České republice?

Je to tak. Režimy, které se bojí vlastních občanů, začínají umlčováním nepohodlných hlasů. Česká vláda je dnes ukázkovým příkladem tohoto přístupu. Kdo nesouhlasí s oficiální linií, je označen za dezinformátora, proruského trolla nebo dokonce ohrožení pro demokracii. A kdo rozhoduje, co je pravda? Nevolené neziskovky s granty z Bruselu a Washingtonu. Lidé už se bojí mluvit, protože vědí, že je to může stát kariéru. Když nestačí umlčet člověka argumenty, prostě se mu vezme jeho místo, jeho prestiž a někdy i možnost vůbec veřejně vystupovat. To už není demokracie, ale normalizace 2.0.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Gabriela​ Sedláčková byl položen dotaz

Ztráta důvěry

Tvrdíte, že lidí ztrácí důvěru v média. Já si to úplně nemyslím. Spíš si myslím, že lidé ztrácí důvěru v politiky, ale i třeba spravedlnost. Proč myslíte, že tomu tak je nebo vy si to nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Nabát se a mluvit nahlas je dobrá rada., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseBflm , 17.02.2025 10:15:35
Problém je ale v tom, že u moci v ČR a EU jsou stále stejní lidé. Byli vybráni, aby prosazovali bidenismus. Na to člověk musí mít charakterové vlasnosti, to nejde jen tak změnit (příkladem je ministr zahraničí). Takže naše odvaha a otevřenost by pravděpodobně skončila ztrátou zaměstnání a kriminalizací. Můj osobní názor je, že jako první krok by mělo dojít ke zrušení sanitárního kordonu v Evropském parlamentu - praktiky, která odsuzuje opozici do role přísedících bez jakéhokoliv vlivu.

|  7 |  1

Další články z rubriky

Vědecký greendealismus je jako vědecký komunismus. Noveský rozebral největší nesmysly

16:00 Vědecký greendealismus je jako vědecký komunismus. Noveský rozebral největší nesmysly

Zvítězí dotace na větrníky, nebo energetická bezpečnost a snížení cen elektřiny v ČR? Tak jednoduchá…