Budou trpět ti nejchudší! Tomáš Zdechovský se rozzuřil. Babiš, Filip a spol. to nedomysleli

25.01.2019 20:00 | Zprávy

ROZHOVOR Budou trpět ti nejchudší! Kdo se o ně postará? Nakonec se rozhodnutí vrátí jako bumerang. Europoslanec Tomáš Zdechovský si nebere servítky, když komentuje hlasování Poslanecké sněmovny o zdanění církevních restitucí: „Předpokládal jsem, že zvítězí zdravý rozum, že se navrhovatelé zastydí, ukáží, že mají v sobě trochu morálky, že jsou vlastenci, a ne kombinace zlodějů a bezskrupulózních lidí.“ Vzkazuje, že většina lidí by byla pro zákaz komunistické strany a pro to, aby oni vrátili majetek a kompenzovali křivdy těm, kterým ublížili. „Nekonfiskovali jsme komunistům v 89. majetek, a mohli jsme, protože si ho řada z nich nakradla!“ Upozorňuje i na to, že faráři mají čtrnáct tisíc čistého.

Budou trpět ti nejchudší! Tomáš Zdechovský se rozzuřil. Babiš, Filip a spol. to nedomysleli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Za majetek nevydaný v restituci dostávají církve peněžitou náhradu. Jenže teď je ve hře, že bude podléhat zdanění. Alespoň to předpokládá novela, kterou schválila Sněmovna. Vy jste od začátku požadavek komunistů označoval za „nehorázný a neslýchaný“. Dokázal vás výsledek hlasování v Poslanecké sněmovně ještě naštvat, nebo jste předpokládal, že k tomu dojde?

Já jsem trvalý optimista. Předpokládal jsem, že zvítězí zdravý rozum, že se navrhovatelé zastydí, že ukáží, že mají v sobě trochu morálky, že jsou vlastenci, a ne kombinace zlodějů a bezskrupulózních lidí. Výsledek odráží, co nám dnes vládne. Ukrást někomu majetek, zdevastovat ho, pak ho vrátit v šíleném stavu, rozmlácený, vybydlený, použitý čtyřicet let, pak mu hodit nějaké restituce… Neodrážely ani desetinu toho, co vlastně bylo na majetku vyděláno a jak byl používán. Přijde mi to nehorázné.

Já jsem restituce nenavrhoval, nebyl jsem v té vládě. Respektoval jsem, že šlo o nějaký výsledek jednání, na který církve přistoupily. Ale, ať už by se křivda stala komukoli, vždy budu podporovat správo, spravedlnost a logiku. Nekonfiskovali jsme komunistům v 89. majetek, a mohli jsme, protože si ho řada z nich nakradla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…