Budou trpět ti nejchudší! Tomáš Zdechovský se rozzuřil. Babiš, Filip a spol. to nedomysleli

25.01.2019 20:00 | Zprávy

ROZHOVOR Budou trpět ti nejchudší! Kdo se o ně postará? Nakonec se rozhodnutí vrátí jako bumerang. Europoslanec Tomáš Zdechovský si nebere servítky, když komentuje hlasování Poslanecké sněmovny o zdanění církevních restitucí: „Předpokládal jsem, že zvítězí zdravý rozum, že se navrhovatelé zastydí, ukáží, že mají v sobě trochu morálky, že jsou vlastenci, a ne kombinace zlodějů a bezskrupulózních lidí.“ Vzkazuje, že většina lidí by byla pro zákaz komunistické strany a pro to, aby oni vrátili majetek a kompenzovali křivdy těm, kterým ublížili. „Nekonfiskovali jsme komunistům v 89. majetek, a mohli jsme, protože si ho řada z nich nakradla!“ Upozorňuje i na to, že faráři mají čtrnáct tisíc čistého.

Budou trpět ti nejchudší! Tomáš Zdechovský se rozzuřil. Babiš, Filip a spol. to nedomysleli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Za majetek nevydaný v restituci dostávají církve peněžitou náhradu. Jenže teď je ve hře, že bude podléhat zdanění. Alespoň to předpokládá novela, kterou schválila Sněmovna. Vy jste od začátku požadavek komunistů označoval za „nehorázný a neslýchaný“. Dokázal vás výsledek hlasování v Poslanecké sněmovně ještě naštvat, nebo jste předpokládal, že k tomu dojde?

Já jsem trvalý optimista. Předpokládal jsem, že zvítězí zdravý rozum, že se navrhovatelé zastydí, že ukáží, že mají v sobě trochu morálky, že jsou vlastenci, a ne kombinace zlodějů a bezskrupulózních lidí. Výsledek odráží, co nám dnes vládne. Ukrást někomu majetek, zdevastovat ho, pak ho vrátit v šíleném stavu, rozmlácený, vybydlený, použitý čtyřicet let, pak mu hodit nějaké restituce… Neodrážely ani desetinu toho, co vlastně bylo na majetku vyděláno a jak byl používán. Přijde mi to nehorázné.

Já jsem restituce nenavrhoval, nebyl jsem v té vládě. Respektoval jsem, že šlo o nějaký výsledek jednání, na který církve přistoupily. Ale, ať už by se křivda stala komukoli, vždy budu podporovat správo, spravedlnost a logiku. Nekonfiskovali jsme komunistům v 89. majetek, a mohli jsme, protože si ho řada z nich nakradla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…