Bulvárník Pavel Novotný: Zeman je sprostá jitrnice. Vyměnil bych každého bílého nácka za tři Syřany. Evropa bude multikulti, i kdyby se čecháček posral

03.02.2016 19:06

ROZHOVOR „Mně přijde u tak inteligentní bytosti odporný, na jak nízké pudy hraje. Já tomu sice z hlediska P.R. rozumím, ale Sobotky je mi vyloženě líto,“ tvrdí na konto chování prezidenta Miloše Zemana bulvární novinář Pavel Novotný. V rozhovoru ParlamentníchListů.cz se ale překvapivě zastal mluvčího Jiřího Ovčáčka. „Já ho svým způsobem obdivuji, neboť obhájit takového hrubiána a vola, jako je Zeman, je nemožné,“ tvrdí Novotný a nakládá to i herečce Veronice Žilkové.

Bulvárník Pavel Novotný: Zeman je sprostá jitrnice. Vyměnil bych každého bílého nácka za tři Syřany. Evropa bude multikulti, i kdyby se čecháček posral
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bulvární lovec Pavel Novotný
reklama

Zajisté jste v médiích sledoval přestřelky mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou a prezidentem Milošem Zemanem, a to nejenom kvůli výroku prezidenta, že politika se lze zbavit buď svobodnými volbami, anebo kalašnikovem. Jak jste to vnímal?

Milda je už v prach plný permanentní volební kampani. Je to od něj ale velmi nízké vyjádření, jde o čistý prasáctví. Jakým směrem slyší hučet publikum, tak pak to prostě stejným způsobem k němu pošle. Jenže ať chce, nebo nechce, tak je to především on, kdo je u nás klíčovou postavou sociální demokracie. A to, jak se vymezuje proti Bohuslavu Sobotkovi a jakým způsobem se ukazuje s Michalem Haškem, tak to je typická ukázka jeho solitérství. Mně ale přijde u tak inteligentní bytosti odporný, na jak nízké pudy hraje. Já tomu sice z hlediska P.R. rozumím, ale Sobotky je mi vyloženě líto. Osobně nemám k sociální demokracii blízko, jsem totiž členem ODS, ale přesto Bohuslava Sobotku považuji za velmi schopného muže. Už proto, že má i s Haškem za prdelí takovou trpělivost.

Ono to v žádné politické straně ale není jednoduchý, ovšem to, co musí dávat Sobotka, je fakt šílený! Že je Sobotka mimořádně schopným a inteligentním člověkem, dokazuje už tím, že i když nemá prakticky žádné charisma, přesto se mu vede. Nemůžu si pomoci, ale podle mě je úspěšným premiérem. A já fakt neznám v západní Evropě příklad, že by něco takového předváděl prezident ve vztahu k předsedovi vlády, který vlastně reprezentuje politické křídlo, z něhož sám vzešel. Od Zemana je to jen prachsprostý a ubohý urážení politika, což do politické kultury vůbec nepatří. Ostatně politická kultura a Zeman, to je vlastně protimluv.

Byl to od Zemana jen jakýsi bonmot? A měl by se za něj omluvit?

Já si dokonce myslím, že sám Milda ví, že to, co řekl, už bylo za čárou, ale je mu to jedno. On ví, že mu to neuškodí. Přece se nebude omlouvat za něco, o čem ví, že mu nijak neuškodí?

Zeman ale čím dál častěji Sobotku kritizuje. Třeba po tomto jeho zmiňovaném prohlášení o kalašnikovu na konto premiéra ještě uvedl, že nevěří jeho schopnostem. Podle něj je Sobotka bezvýrazným politikem, neumětelem a hňupem. Předtím Sobotka ale zveřejnil, že je to od Zemana hloupé sdělení a že to děsí jeho rodinu. Jak se díváte na hašteření těch dvou?

Na hašteření musejí být dva, ale tady je na hašteření jenom jeden. Co má Sobotka jiného dělat, nežli zůstat diplomatem? Já si neumím představit jejich novoroční oběd v Lánech, jak asi probíhal? Tam zřejmě bylo možné slyšet spadnout i špendlíkovou hlavičku. Ten Sobotka se s ním prostě nechce štengrovat, jenže Zeman mu nedává jinou šanci. Zeman se prostě neptá. Co je ale možné v této babišovsko-zemanovské nalajnované budoucnosti jiného udělat, nežli být diplomatem? Mimochodem, mně je jedno, jaké má Sobotka úmysly, ale nikdy přitom neopomene zdůraznit, že hájí především zájmy sociální demokracie, neboť nechce, aby na ČSSD ulpěl nějaký pach. To mu věřím, naproti tomu Miloš kope jenom sám za sebe.

Nemůže se za tou jejich animozitou ukrývat třeba uražená ješitnost Zemana za to, že jej v prezidentské volbě v roce 2003 část zákonodárců z ČSSD nevolila? A teď to za to Sobotkovi prostě jen „nandává“?

Zeman na tento podraz podle mě nezapomněl nikdy. Tady to ale má jinou příčinu a ta spočívá v tom, že je to všechno Milošovi jedno, protože on vlastně v tom spojenectví s Andrejem Babišem nevnímá Sobotku jako nějakou sílu. Se Sobotkou si vlastně dělá, co chce, a je mu jedno, že je momentálně premiérem. Ale aby bylo jasno: Miloš Zeman je v takové pozici, že si to může dovolit. Na druhou stranu se ale Sobotka brání velmi pasivně, a jak se mu navíc nezvedají preference, tak pro Zemana nepředstavuje ani žádnou „protistranu“, již by měl brát vážně. Takže co se stalo mezi ČSSD a Zemanem, je jedna věc, ale tou druhou je způsob, jakým se snaží dehonestovat Sobotku vůči straně a jak se staví negativně k samotnému dění ve straně. A to je hodně smutné. Je to prostě sprostá jitrnice!

Ještě se na chvíli vraťme k Zemanovu vyjádření o kalašnikovu. Někteří Zemanovi političtí oponenti totiž říkali, že jde o nepovedený bonmot, ovšem jeho mluvčí Jiří Ovčáček k tomu zmínil, že reakce politiků považuje za zbytečně hysterické, a pokud to někdo z politiků nepochopil a rozebírá to, pak ze sebe udělal šaška, čímž vlastně tlumočil samotného Zemana...

Byl to nepovedený bonmot, o tom se nedá diskutovat. Já ale Ovčáčka svým způsobem obdivuju. Proč? Samozřejmě že mi připadá legrační, stejně jako ostatním intelektuálům, ovšem na druhou stranu být tiskovým mluvčím tohohle toho... Já si prostě myslím, že to Ovčáček zvládá ještě obdivuhodně. Můžeme se mu stokrát chechtat, ale obhájit takového hrubiána a vola, jako je Zeman, je nemožné. Odehrát roli tiskového mluvčího, a přitom si zachovat tvář vůči diskusi, jakou Zeman reprezentuje, je podle mě hrozně těžké. A ať se odehraje na Hradě cokoliv, tak podle mě je Ovčáček schopný a inteligentní. Ovšem i u něj někdy pozoruji, že mu docházejí argumenty.

Co má ale jiného říci, než že to byl bonmot a že to jen lidi nepochopili? Na to ani nejde nic jiného říct. Všimněte si ale, v jaké mezinárodní izolaci se Zeman momentálně nachází. Nedávno to velmi precizně říkal i Libor Rouček. Podle něj prý Zeman momentálně nemá jedinou pozvánku na návštěvu do západní Evropy, což je ale prý pochopitelné, když se chová tak, že tím naši zemi a naši zahraniční politiku navenek tak zostuzuje. Prostě svět si všímá, jakým způsobem vede svou kampaň, což je pro nás strašná ostuda. Strašná! Proto jsem se Ovčáčkovi přestal už dávno smát a začal jsem jej respektovat, protože tomuhletomu dělat tiskového mluvčího, a zůstat přitom ještě profesionálem, tak to je opravdu náročná práce. Ať se na mě nikdo nezlobí.

Zemanovi ale i přesto paradoxně stoupá obliba u lidí. Stále roste počet jeho příznivců a podporovatelů. Čím je to podle vás způsobeno?

Panebože, aby mu nerostly preference, když jde na ruku xenofobům! Vždyť on hraje přímo na pudy mnoha lidí! Kdyby tady byla invaze jezevců, tak on bude brojit proti jezevcům! Jak se ten člověk vyjadřuje k tématu uprchlické krize, tak to je pro mě skupina Ortel. On prostě jen hraje na pudy voličů a my, inteligence, to vidíme, ovšem ten plebs, který ho půjde volit, tak na to jen přikyvuje. Já ale pohrdám tím, co Miloš Zeman předvádí. Ovšem příliš se nedivím, že mu stoupají u čecháčků preference, když začal používat tuhle primitivní protiimigrantskou rétoriku. Ještě by mohl něco nachystat pro homosexuály a pak už bude předem rozhodnuto. Politik se podle mě má k imigrantům vyjadřovat tak, jak se k nim vyjadřuje Sobotka. Jak se k nim vyjadřuje Zeman, tak se vyjadřuje buran. Tak to prostě je a každý, kdo ty jeho výplody o kalašnikovu a protiislámský postoje obdivuje, je debil, o tom není sporu. Já můžu ale říci slovo debil, protože nejsem prezident.

Čím to je, že Zeman a Sobotka mají tak rozdílné názory na imigrantskou politiku?

Podle mě ve skutečnosti nemají v tomto až tak rozdílné názory, akorát Sobotka se nebojí je vyslovit, protože to jsou nepopulární názory. Všichni politici mají jiné názory na uprchlíky, nežli reprezentují navenek. Já jsem hluboce přesvědčen o tom, že kus humanisty má v sobě z našich politiků každý, jen to nemůže říci nahlas. Naši politici nemůžou v ČR říci nahlas: Já s uprchlíky soucítím! Byl by to jejich konec, stejně tak kdyby řekli, že jim islám nevadí. Mě nevadí ani ti ekonomičtí uprchlíci, soucítím se všemi. Že jdou ti lidé za lepším? Já se jim nedivím! Každého jednoho bílého nácka bych vyměnil za tři ekonomické uprchlíky ze Sýrie, mladé muže, kteří umějí bojovat. Ty bych sem vzal okamžitě. I Miloš Zeman, intelektuál a inteligent, podle mě takto radikální názory na uprchlíky a imigrantskou krizi a islám ve skutečnosti nemá. No ale chová se jenom jako správný obchodník, ne?

Doléhá na vás nějak fakt, jak se Evropa v této věci mění, jak se postupně začíná hýbat i kostnatá EU a jakým způsobem se představitelé jednotlivých zemí čím dál častěji vyjadřují k imigrantské krizi a možná i ke konci schengenského systému?

Angela Merkelová musí nyní už bojovat sama za sebe, i když otevřená politika, kterou uplatňovala vůči uprchlíkům, je naprosto správná. Když se ve vztahu k uprchlíkům hovoří o nějaké krizi, tak je to jenom mediální hra. Obraz uprchlické politiky Německa je jenom obraz Merkelové samotné, i když jen částečně, a nejde tam ani tak o uprchlíky jako o Merkelovou jako takovou. Ona ale projevila kus osobní statečnosti a byla by škoda, kdyby právě na tomto padla. Škoda že média v tomto neplní roli, jakou by měla plnit, a že nevysvětlují primitivům, že se primitivně chovají především oni, a ne ti muslimové. My totiž nemáme v tomto problém a podle mě Evropa bude multikulti, i kdyby se čecháček posral. V roce 2050 bude polovina Evropy asijská, namíchaná Araby. Ať se s tím čecháček prostě smíří, tak to je, jde o demografii. V roce 2050 moje děti budou v mém věku a polovina Evropy bude v té době asijská a bude to dobře. Já ostatně Asiaty považuju za lepší lidi než Čechy. S tím je třeba se smířit, tak to je.

Co si myslíte o výrocích herečky a zastupitelky Veroniky Žilkové, která v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekla, že v případě sexuálních útoků na ženy, k nimž došlo na přelomu roku v Německu a v dalších zemích, nejde o nějakou sexuální agresi, ale o sexuální pud, a že tak proto nejde o náboženství nebo cokoliv jiného?

Já si myslím, že u ní došlo k profackování ze strany lídra hnutí ANO. Domnívám se, že paní Žilkové, kterou považuji za hysterku, bylo naznačeno, aby se již v této veřejné věci nevyjadřovala. Hysterické, rádoby populární názory Veroniky Žilkové... No, musím říct, že to je scestné i na komunální političku.

A nemá nakonec pravdu, že jde tady o pud?

Částečně ano. On praktikovaný islám totiž s sebou nese různé podobné věci... Ale ona by se k tomu neměla vůbec vyjadřovat, protože ji nikdo nebere vážně, prostě nikoho její názory nezajímají. Lidé vědí, že je dobrá herečka, ale že jinak je netřeba ji brát extra vážně. V těchto veřejných věcech nemá šanci vážně zapůsobit, není prostě v takovém postavení, aby ji lidé brali vážně, aby jí naslouchaly davy. Když do podobné diskuse ovšem přispěje kdokoliv veřejně známý, tak to lidi prostě vždy zaujme.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Olga Böhmová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Dolejš pro PL: Od nehumánního komunismu a bestiálních projevů stalinismu se distancujeme. A Horáková? Není to symbol antikomunismu

0:01 Jiří Dolejš pro PL: Od nehumánního komunismu a bestiálních projevů stalinismu se distancujeme. A Horáková? Není to symbol antikomunismu

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Poslanci KSČM Jiřímu Dolejšovi chybí jasná distance současných komunistů od justič…