ČT vyvolává bumerangový efekt. Koncesionářské poplatky bych změnil, říká mediální expert. Lidem by došlo, jakou nehoráznost platí

27.01.2019 8:01 | Zprávy

ROZHOVOR Českou televizi vnímá část společnosti coby propagandistickou instituci, jejíž zpravodajství a publicistika evokují tzv. bumerangový efekt. Podle bývalého ředitele Slovenské televize Radima Hrehy to znamená, že jakékoli výstupy ČT jsou vnímány nezanedbatelnou části společnosti s rezervou, ne-li opačně. Ve svém každoročním mediálním bilancování ukazuje na potenciální hrobaře veřejnoprávních médií, která mohou přežít jen tehdy, pokud budou beze zbytku naplňovat své poslání. Analytik by paradoxně uvítal pokus o navýšení a zplošnění koncesionářských poplatků, protože by to byla jedna z cest, jak upoutat pozornost občanů na tuto do nebe volající nehoráznost.

ČT vyvolává bumerangový efekt. Koncesionářské poplatky bych změnil, říká mediální expert. Lidem by došlo, jakou nehoráznost platí
Foto: Archiv R. Hrehy
Popisek: Ing. Radim Hreha

Co zajímavého podle vás přinesl minulý rok na domácí mediální scéně?

Zajímavým se jeví podnikatelský záměr vydavatele tištěného a zejména elektronického periodika s názvem Deník N s placeným obsahem. Dle Wikipedie  vzorem je slovenský Denník N, který poskytl know-how a drží 25,5 procenta akcií. Avšak 51 procent drží investoři, kteří patří mezi zakladatele Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky. Členem statutárního orgánu fondu je i významný mediální lobbista Michal Klíma, jenž má na „svědomí“ absenci jakéhokoliv etického kodexu v redakci Respektu včetně prodeje mediální skupiny Respekt média, a.s., Zdeňku Bakalovi. Nepřekvapilo by mne, kdyby Deník N se sem tam pokusil manipulovat své čtenáře stejně triviálně, jak to dělá Respekt.

Zajímavý byl i rozjezd TV Barrandov. Záběr Jaromíra Soukupa je obdivuhodný. Dokázal oslovit část veřejnosti nejen obsahem, nýbrž i neobvyklou formou. Je dobré, že půjde do politiky. Zůstane-li sám sebou, pak jistě okoření mdlý parlamentní guláš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Unie jako říše. Výročí vítězství „čeledi svatého Václava“. Historik Fidler má poučení ze středověku

9:52 Unie jako říše. Výročí vítězství „čeledi svatého Václava“. Historik Fidler má poučení ze středověku

HISTORIE BEZ HYSTERIE „Nejprve představa, že českého vládce určuje říšský panovník, poté nabídka, ab…