Děsivé a šílené. EU založila armádu, která může brutálně násilím potlačovat odpor lidí v členských státech i u nás. A chystá se nové rozdělení imigrantů. Diplomat od Okamury varuje

28.11.2017 4:42

ROZHOVOR Zahraniční expert hnutí SPD, bývalý diplomat a poslanec Jiří Kobza varuje před věcmi ze zahraničí, především z Bruselu, které se na nás valí. Jde o imigranty, budování euroarmády, která může potlačovat odpor v členských státech, smlouvu CETA, která dává obrovskou moc nadnárodním korporacím, a další věci.

Děsivé a šílené. EU založila armádu, která může brutálně násilím potlačovat odpor lidí v členských státech i u nás. A chystá se nové rozdělení imigrantů. Diplomat od Okamury varuje
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: EU armáda

Spisovatel Benjamin Kuras nedávno napsal, že „za zády parlamentu, s vyloučením veřejnosti a za mediální lhostejnosti podepsali ministři Stropnický a Zaorálek dokument, jenž tuto odcházející a už nikým nepodporovanou vládu povyšuje na nejzrádnější od partičky Husák, Biľak a spol. Tamty aspoň můžeme omluvit tím, že měli v zádech hlavně okupačních armád. Tito svobodně okupační armády spoluvytvářejí odevzdáním obrany země do rukou stále víc totalitnějící EU.“ Hovoří o podpisu „Permanentní strukturované kooperace“ (PESCO), na jejímž základě má vzniknout euroarmáda. Co si o celé věci myslíte?  

Vzhledem k tomu, že tento projekt (PESCO) podle všeho připravovali lidé, kteří nemají nejmenší představu, jak by taková euroarmáda měla a mohla fungovat, považuji to (po diskusích s našimi vojenskými odborníky) za zcela iluzorní až scestný projekt.

Anketa

ČSSD plánuje zrušit kvóty pro ženy na svých kandidátkách. Je to dobře?

8%
2%
hlasovalo: 6803 lidí

Naše představa obrany ČR, tedy představa SPD, vychází z vlastní funkční vševojskové armády, která se bude účastnit kolektivní obrany v součinnosti s armádami dalších zemí (zejména V4+), ale pod samostatným českým velením.

Jiná dimenze PESCO je politicko-ekonomická, protože zbavuje ČR dalšího dílu samostatnosti a svéprávnosti. Už jenom nutnost povolit na našem území přítomnost cizích armád vyvolává u mnoha spoluobčanů skřípění zubů. Nesmíme zapomenout ani na fakt, že jakoukoliv podobnou dohodu musejí schválit sněmovna a senát, neřku-li, že podle pohledu SPD by měla být předmětem celonárodního referenda. Domnívám se proto, že by celou záležitost měla vyšetřit speciální parlamentní komise a případně soud, abychom zjistili, proč došlo k tak flagrantnímu porušení zásad parlamentní demokracie ČR.

V cílech „posílení obrany a bezpečnosti“ projektu PESCO chybí ujasnění, před čím nás vlastně má bránit a co si představuje pod pojmem bezpečnost. Benjamin Kuras varuje, že „bruselští vladaři se už obávají, že ten ‚pravicový extremismus‘ by mohl přerůst v organizovanou domobranu. A na tu potřebuje zavčas mít připravenu ‚bratrskou pomoc‘ členským zemím, kde by mohla vypuknout…

Souhlasím s panem Kurasem, že bez definice nepřítele a ohrožení vůbec dostává EU volnou ruku provádět na našem území a s naší armádou, co se jí zlíbí. S tím se opravdu nemohu ztotožnit. Rovněž možnost použít cizí armády k potlačení vzpoury obyvatel se (po zkušenostech z Katalánska, kdy místní policie odmítla brutálně zasáhnout proti obyvatelům, a tak tam madridská vláda poslala útvary z jiných provincií, které jednaly s neslýchanou krutostí) zdá být velice pravděpodobným vývojem, který mne děsí. Obávám se, že s tím souvisejí i onen šílený zákon o zbraních a snaha o odzbrojení obyvatelstva ČR.

Andrej Babiš a jeho ANO se verbálně ostře pouštějí do kritiky EU, pokud jde o migrační krizi a kvóty a hovoří o obraně národních zájmů, na druhé straně jinak Evropskou unii chválí, ANO je v jedné z nejvíc prounijních evropských stran – evropských liberálů Guye Verhofstada, politiku Bruselu podporuje Věra Jourová z ANO, Robert Pelikán chtěl odpůrce islámu zavírat do vězení, Babiš chtěl do ČR pozvat Sorosovu univerzitu, přátelí se s Madeleine Albrightovou, chválil Macrona, Adriana Krnáčová pracovala pro Sorose… Viktor Orbán Sorose obviňuje z toho, že stojí za plány na masovu imigraci… Takže jak je to podle vás s postojem Babiše a hnutí ANO doopravdy?

Omlouvám se, ale to je snad otázka pro pana Babiše, nikoliv pro mne. Určitě mne ale budou jeho odpovědi velice zajímat.

Nyní poněkud utichlo informování o migrační krizi. Kvóty už jsou podle vyjádření Tuska a dalších představitelů Bruselu minulostí… Sledujete nadále vývoj kolem migrace. Znamená to, že už se nemáme čeho bát a bouře je zažehnána, nebo se na nás něco chystá a žene?

Zažehnána rozhodně není. Kancléřka Merkelová svou blouznící rétorikou uvedla do pohybu miliony lidí a teď se zoufale snaží tento problém exportovat dále na východ. Proč jinak by se chystal dodatek dublinských dohod (takzvaný Dublin 4) a pod záštitou ochrany lidských práv v OSN podobný projekt vnucování imigrantů i těm, kteří je nechtějí nebo nemohou přijmout?

Můžeme snad považovat za zažehnání krize, když se ve Francii otevřeně mluví o nutnosti povolit islámský stát uvnitř Francie, aby se zabránilo občanské válce? Bát se rozhodně nesmíme, ale naopak musíme se začít zodpovědně připravovat na to, co přijde! Naši představitelé nás ujišťují, že nás nic neohrožuje, ale proč potom ty zátarasy? Bude se slavnostně rozsvěcet vánoční strom na Staroměstském náměstí veřejně, nebo opět pokoutně jako vloni?

Hovoří se o tom, že u nás je ohrožena západní „liberální demokracie“. Může být ale pro nás Západ vzorem? Například Marine Le Penová je stíhána za to, že na Twitteru zveřejnila fotografie popraveného amerického novináře Jamese Foleyho Islámským státem včetně uříznuté hlavy. Ve Spojeném království byl pokutován muž, který veřejně četl vyjádření Winstona Churchilla o islámu. V Německu byl žurnalista Michael Stürzenberger odsouzen k šestiměsíčnímu podmínečnému vězení za zveřejnění (jinak z veřejných zdrojů dostupné) fotografie, na níž si jeruzalémský Muftí Hadž Amin al-Hussejní podává ruku s Adolfem Hitlerem. Od 1. října platí v Německu zákon, podle nějž jsou sociální sítě jako Facebook, YouTube nebo Twitter povinny do 24 hodin odstranit ze svých stránek „kriminální obsah“, například „pomluvy“, a to bez ohledu na to, zda jsou zveřejněná fakta pravdivá, či nikoli. Pokuta může dosáhnout až padesáti milionů eur…  

Podobnou manipulaci a cenzuru jsem už zažil, jednak za socialismu v ČSSR a potom v Íránu. Musím ale říci, že současná úroveň propagandy a cenzury si s tím už moc nezadá. „Za pravdu se vždy platí kopancem,“ řekl kdysi pan Werich a úroveň kopanců za vlastní názor v EU povážlivě roste. Otázka je, kam až chtějí zajít.

Nechci vidět, aby zde, stejně jako se to už děje na mnoha místech v Německu, jak je kdokoliv s opačným názorem, než je ten jediný správný mainstreamový, ostrakizován, vyvržen ze společnosti, anebo dokonce ztratí zaměstnání. Rozhodně odmítám názor samozvaných elit, které si osobují právo na jedinou správnou pravdu. Odmítám cenzuru „nesprávných názorů“ ze strany podivných neziskovek placených buhvíodkud. My v SPD jsme bojovníky za svobodu slova i myšlení, právě proto se na nás v poslední době valí z jistých médií tolik útoků, špíny a polopravd.

Prezident Zeman odjel do Ruska, s ním i rekordně velká delegace podnikatelů. I odpůrci Putina přiznávají, že Rusku se ekonomicky daří, navzdory sankcím. Jak s odstupem hodnotit to, jak naše politika, ale zejména EU jako celek, zareagovala na události na Ukrajině z roku 2014? A jak dál s Ruskem, když už budeme mít novou vládu?

My v SPD říkáme ani Západ, ani Východ, ale Česká republika. Chceme udržovat dobré vztahy pokud možno se všemi zeměmi, s ohledem na prosperitu naší země a jejích občanů. Je pro nás důležitá ochrana lidských práv našich lidí, zejména právo na práci a důstojný život. Proto budeme raději obchodovat jako dříve sami napřímo za plné ceny (a tedy konkurovat těm, kteří naše výrobky přeprodávají) než reexporty (například přes Německo) za nízké ceny.

Jak se vlastně stavíte k členství v NATO?

V současnosti neexistuje alternativa kolektivní obrany, než je NATO. Naše armáda není schopna plnit základní funkci, kterou je ochrana území a obyvatel ČR. Proto členství v NATO je pro nás jediným řešením. Musíme opět vybudovat vlastní funkční armádu. Naše armáda nemá sloužit jako kapesní expediční sbor, ale plnit úkoly obrany státu. Pokud se ale generálové v NATO připravují na válku, která již byla, a jejich aktivity se soustředí na narůstající provokace a koncentrace vojsk kolem ruských hranic, potom jsme toho názoru, že reforma smlouvy s NATO je nezbytná, aby lépe odpovídalo problémům a ohrožením současné doby.

Jaký očekáváte další vývoj v EU? Pozice Merkelové a Macrona se nezdají být příliš silné. Zadrhne se jejich centralistický motor, nebo budou tlačit na pilu dál?

Myslím si, že oba jsou velice vzdáleni realitě současného života, v zajetí informací, které jim dodávají „specialisté“, a proto se nedomnívám, že by došlo k nějakému zásadnímu obratu v jejich politice. Oba jako přesvědčení socialisté budou dále budovat eurosocialismus postavený na levné práci ve střední a východní Evropě a budou nadále vykřikovat, jak všechno zvládnou. Jenže představa, jak Německo bohatne mimo jiné i z levné české práce, zatímco Češi zůstávají chudí (za posledních 13 let našeho členství se naopak ekonomická situace obyvatel výrazně zhoršila, stejně jako astronomicky vzrostlo zadlužení státu), je pro mne nepřijatelná.

Jak teď hodnotíte Trumpa?

Ten obrat od povolební rétoriky k dnešní aktivitě je tak dramatický, že si to netroufám hodnotit bez hlubší znalosti faktů.

Je některá věc v zahraniční politice, o níž se nemluví a na kterou byste chtěl upozornit?

Je toho mnoho, co mne znepokojuje. My v SPD chceme vrátit české zahraniční politice samostatnost a zbavit ji servilnosti vůči Bruselu. Pravda totiž je, že drtivá většina problematických smluv souvisí s naším členstvím v EU, a tím také s postupnou ztrátou české státnosti ve prospěch eurobyrokratů. Proto jsem toho názoru, že zásadní reforma našeho vztahu k EU je nezbytná (pokud je vůbec možná). EU nás zavazuje hlava nehlava řadou smluv. Je to například smlouva CETA, kterou tak lehkomyslně schválil končící parlament začátkem září tohoto roku a která otevírá země EU napospas zahraničním korporacím bez ohledu na standardy, na bezpečnost, a kdy se národní státy nesmějí bránit dovozům například geneticky modifikovaných plodin a výrobků z nich, kdy korporace mohou naopak žalovat státy o „oprávněně očekávaný zisk“.

V OSN se připravuje smlouva o migraci, kterou opět podepíše EU a která definuje migraci jako lidské právo a ukládá signatářským státům povinnost migranty přijímat. Dále je to smlouva PESCO, o které jsem se již zmínil, novela dublinské smlouvy, které národní státy zbavuje zbytku možnosti rozhodovat o tom, koho vpustí na své území a koho ne. Je to nesmyslný zákon o zbraních, vnucený Evropskou komisí, zřejmě vyděšenou představou, že by se občané mohli začít bránit útočníkům sami.

Je to možnost, že migranti, letmo legalizovaní v Německu (například vousatý proplešlý „třináctiletý Syřan“), budou dostávat německé dávky všude, kde budou, takže sami půjdou tam, kde se jim za ně bude žít nejlépe. Poskytnout bezvízový styk s Ukrajinou a s Uzbekistánem, odkud pocházeli pachatelé posledních teroristických útoků, hraničí se zdravým rozumem.

Řada lidí, se kterými diskutuji, se děsí, co s námi bude, kdybychom opustili EU. Já osobně se ptám, co z nás zbude, když v EU zůstaneme? Nesmíme také zapomenout ani na kauzu lithium, na ono podivné „Memorandum of understanding“. Je toho opravdu hodně, co musíme v dohledné době vyřešit.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda koalice trpaslíků, co si stojí na ramenou? Ústavní právník Kuba ukazuje jiný model. Nepotěší ani zastánce aktivace článku 66

19:50 Vláda koalice trpaslíků, co si stojí na ramenou? Ústavní právník Kuba ukazuje jiný model. Nepotěší ani zastánce aktivace článku 66

Šlo koalicím o ochranu svobodné politické soutěže, nebo o účelové předvolební spojení? „Připomínám, …