Přestože se Česku ekonomicky v posledních letech dařilo, rostly platy, lidé mohli být spokojeni, ve volbách měly navrch subjekty vnímané jako protestní, tedy Pirátská strana, SPD Tomia Okamury a přes svou účast ve vládě a kauzu Čapí hnízdo svého předsedy i hnutí ANO. Proti čemu podle vás voliči protestovali?
Je naprosto jasnou skutečností, že občané ČR skutečně velice zbohatli. Chudých, těch opravdu chudých, je málo a často jde o lidi, kterým je obtížné anebo prakticky nemožné pomoci. Přesto nikdo nemá chuť na mediální agitky, jak chudák matka samoživitelka nemá pro své děti – každé s jiným otcem – na školní obědy. Zvláště když reportérka s vykulenýma očima natáčí v bytě chudinky, co nemá na jídlo pro děti. A za „chudinkou“ trčí obrovská barevná televize s plochou obrazovkou, na stole se válí notebook a cigarety. A „chudinka“ nemůže najít práci!
Máme se dobře, ale nikoli skutečně dobře tak, jak bychom se mohli mít. A jak se lidu slibovalo. Přestože u nás už nenajdete zastaralou fabriku, výroba jede na plný plyn a naše výrobky – auta, elektronika, chemické výrobky a další – se všude prodávají za světové ceny, naše platy jsou proti těm západním na úrovni, jako byly kdysi platy Indů a Angličanů. A podle toho, že jsou „žebráci“, se s nimi také jedná a posuzuje se jejich stát a národ.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník