EET chceme všude. Všude, důsledně! Manažerka roku závažně též o tom, proč máme tak malé platy

24.07.2017 12:25 | Zprávy

ROZHOVOR Ačkoliv se o tom mnoho nemluví, obchod byl, je a bude po zbrojním a automobilovém průmyslu největším průkopníkem nových technologií v oblasti optimalizace pracovních procesů, připomíná předsedkyně představenstva společnosti U&Sluno a prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Marta Nováková. Manažerka roku 2016 v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zdůvodňuje nutnost stanovení pevného termínu přijetí eura, podivuje se nad neustále se zvyšující minimální mzdou a tvrdí, že díky EET dochází k narovnání podnikatelského prostředí a k eliminaci šedé ekonomiky.

EET chceme všude. Všude, důsledně! Manažerka roku závažně též o tom, proč máme tak malé platy
Foto: Ocenění Českých Podnikatelek
Popisek: Zakladatelka soutěže Ocenění Českých Podnikatelek Helena Kohoutová s vítězkou Martou Novákovou

Svaz průmyslu a dopravy, který sdružuje přes 11 tisíc českých firem, považuje za jednu ze svých priorit co nejrychlejší přijetí eura. Podle jeho prezidenta Jaroslava Hanáka bychom do eurozóny mohli při dodržení všech lhůt vstoupit v roce 2021. Má Svaz obchodu a cestovního ruchu, v jehož čele stojíte, také takto jednoznačný postoj?

Podnikatelská veřejnost, včetně našich členů, je na zavedení eura připravena. Vzhledem k současným vyjádřením představitelů Evropské komise o budoucí podpoře z fondů Evropské unie po roce 2020 prioritně pro země eurozóny, je to jen další důvod pro stanovení pevného termínu pro přijetí společné evropské měny.

Prezident Miloš Zeman tvrdí, že bez vyloučení Řecka z eurozóny by přijetí eura odporovalo českým národním zájmům, že by nebylo správné, aby český daňový poplatník platil řecké dluhy. Co si myslíte o tomto přístupu, z něhož de facto vyplývá, že bychom do eurozóny nevstoupili nikdy?

Řešení problémů Řecka, případně i jiných ekonomik, by mělo být systémové od prvopočátku, tj. splněním všech ekonomických kritérií již při vstupu země do eurozóny. Není žádným tajemstvím, že nejen Řecko, ale ani některé další země při zavedení eura nesplňovaly kritéria, která jsou pro vstup do eurozóny kladena dnes na země, jako je Česká republika. Věřím tomu, že se eurozóna s tímto problémem vypořádá a hlavně, že tato negativní zkušenost bude přetavena v poučení pro další podobné případy. Je zapotřebí jen všem měřit stejným metrem, a na to bychom si měli především dát pozor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Levnější energie? Má to řešení. Šichtařová nemilosrdně, co musíme provést Němcům

18:21 Levnější energie? Má to řešení. Šichtařová nemilosrdně, co musíme provést Němcům

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Nesouhlasím s touto funkcí státu, nevidím ke koncesionářským poplatkům …