EU nám zajistila prdlajs. Trapný Vystrčil jako Emanuel Moravec. Odchod z EU, tím sobě i Evropě prospějeme nejvíce, radí Okamura

08.01.2021 7:59 | Zprávy

ROZHOVOR Vystrčil svou trapnou parafrází Kennedyho jasně řekl, že jeho vlastí není Česká republika, ale EU. V reálu to tedy předsedovi SPD Tomio Okamurovi připomíná přísahy kolaboranta Emanuela Moravce. To nejlepší, co můžeme pro Evropu udělat, je podle Okamury to, že vystoupíme z Evropské unie a přispějeme tak k likvidaci tohoto žaláře kdysi hrdých a prosperujících evropských národů.

EU nám zajistila prdlajs. Trapný Vystrčil jako Emanuel Moravec. Odchod z EU, tím sobě i Evropě prospějeme nejvíce, radí Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Jak se vám celkově líbily na přelomu roku projevy čtyř nejvyšších ústavních činitelů?

Projevy předsedy Senátu a předsedy Sněmovny jsem nesledoval a myslím, že jsem nebyl sám. Vystoupení pana premiéra jsem viděl a padlo v něm bohužel několik nepravdivých informací. Není přece pravda, že si můžeme dovolit miliardové dluhy. A na rozdíl od premiéra Babiše nepovažuju za bonus ani to, že se s rodinou či kamarády vidí občané jen přes internet a že lidé sedí doma. V jeho projevu také zcela chyběl alespoň nástin návrhu řešení, jak chce vláda nastartovat ekonomiku, aby se Česká republika dostala z krize.

Co se týče projevu pana prezidenta, tak nesdílím jeho nekritický pohled na činnost vlády. Přece nemůžeme gratulovat vládě za odvahu se zadlužit, protože když si stát půjčuje, nesmí hrát roli odvaha se zadlužit, ale zdravý rozum a ekonomická úvaha půjčit si jen na smysluplné a návratné investice. Zajímavým podnětem pana prezidenta v jeho projevu je nápad na legislativní ukotvení podpory dobrovolnictví, což by SPD podpořila. A měl jsem lidskou radost, že pan prezident už nemá ortézu a že vypadá zdravotně dobře.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…