EU platíme desítky miliard ročně a nemluví se o tom! Jan Zahradil také o Klausovi mladším a o tom, co čeká Macrona

13.02.2019 18:05 | Zprávy
autor: Marek Korejs

ROZHOVOR Europoslanec Jan Zahradil uvádí na pravou míru obvykle nekriticky přijímanou tezi, že Česko z EU pouze čerpá peníze. Jsou tu totiž desítky miliard ročně, které pro změnu odtékají z Česka do Unie, a nejde jen o dividendy. Jeden z nejvýraznějších politiků EU, francouzský prezident Emmanuel Macron, podle Zahradila ztrácí půdu pod nohama a již v květnu může být o jeho osudu rozhodnuto. A co si Jan Zahradil myslí o tom, že na volitelných pozicích eurokandidátky ODS najdeme prounijní tváře? Podívejte se.

EU platíme desítky miliard ročně a nemluví se o tom! Jan Zahradil také o Klausovi mladším a o tom, co čeká Macrona
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil (ODS)

Poslanec Václav Klaus mladší společně s dalšími třemi desítkami poslanců vyprodukoval návrh ohledně mazání příspěvků na sociálních sítích. Neuspěl ovšem u Ministerstva spravedlnosti. Resort doporučil návrh neschválit. Je Klausův návrh cestou, jak chránit demokracii? Odpůrci návrhu říkají, že by jeho prosazení nahrávalo ruské propagandě.

Asi bych mu to nepodepsal, myslím, že je to legislativně nedomyšlené. Ovšem problém, na který ukázal, reálně existuje a je třeba se tím zabývat. Možná jeho návrh odstartuje diskusi, na jejímž konci bude lepší a právně průchozí řešení.

Čekají nás volby do Evropského parlamentu. ODS na kandidátku umístila několik jmen, která konzervativcům nejsou příliš po chuti. Reálnou šanci na zvolení mají na 4. místě Ondřej Krutílek, odpůrce „radikálního euroskepticismu“ a na 6. místě Eva Decroix, advokátka, podle které si každý soudný člověk uvědomuje, že bychom „bez Unie nebyli demokratický, svobodný a prosperující stát“. Je to pro ODS krok správným směrem, nebo si tím naštve své skalní voliče?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…