Epidemie, ebola, cholera, malárie, HIV, paraziti. A můj známý Josef Škvorecký říkal... Spisovatel Olšer promluvil o přínosu uprchlíků Evropě

03.07.2015 7:45 | Zprávy

ROZHOVOR Spisovatel Břetislav Olšer varuje před možnými negativními dopady vlny uprchlíků. Podle něho nemusíme uprchlíky přijímat z vděčnosti k Západu. Multikulturalismus selhal. Poukázal na jeho konkrétní výsledky například ve Skandinávii.

Epidemie, ebola, cholera, malárie, HIV, paraziti. A můj známý Josef Škvorecký říkal... Spisovatel Olšer promluvil o přínosu uprchlíků Evropě
Foto: Archiv BO
Popisek: Břetislav Olšer

Co říkáte závěrům poslední Evropské rady týkající se uprchlíků? V závěrečném dokumentu summitu EU se praví: „Všechny členské státy odsouhlasí na základě konsenzu do konce července rozdělení (40 000) takovýchto osob (z Itálie a Řecka) s ohledem na specifickou situaci členských států.“

Četl jsem, že českou morální povinností je přijímat bez řeči běžence, když to dělají okolní státy. Je to prý náš dluh solidaritě, kterou nám v roce 1968–69 poskytla Evropa, když od nás uteklo na 70 tisíc emigrantů. Jakápak solidarita Evropy? Celé to byl jen komplot Západu, jak vyprovokovat nespokojenost obyvatel střední Evropy a destabilizovat její ekonomiku. Šedesátá léta byla samá svoboda a volnost, v sexu, v manželství, kdy se pletla svoboda s anarchií. Komu by se nelíbilo mít dlouhý vlas, nevázané chování, volnou lásku... Za naší emigrací však de facto nebyla Evropa, ale Jugoslávie, která zajistila hangáry pro uprchlíky z Česka, jídlo, veškeré služby, aby mohli Češi prchat dál na Západ. Byla to úžasná pomoc pro politické běžence, kriminálníky a dobrodruhy. Jen málo bylo v tomto davu skutečných potřebných; lékařů, vědců a jiných. Srovnávat tuto situaci se stavem života v Africe a na Blízkém východu dnes je totální nesmysl. Kde u nás byla občanská válka? Hlad, bída, umírání lidí v tisících vinou terorismu Islámského státu? Byla to jen cílená propaganda s cílem využít srpnových událostí, ovšem nebyl to jen SSSR, ale čtyři další země Varšavské smlouvy, mimo jiné Jugoslávie. Ta nám tak pomohla hned dvakrát. 

Máme naopak štěstí, že nás v roce 1969 nesevřel Západ v čele s USA ve své milované náruči. Byli bychom na tom už tenkrát tak, jako po více než 40 letech dnes. Společnost je bez pravidel, chaos narůstá a do toho nám Západ vyčítá, že nevracíme dluh z osmašedesátého. Ovšem, není to dluh migrační, ale lidský. Podrazili jsme Jugoslávii, která nám nejvíc pomohla. Klidně jsme ji zaprodali vstupem do NATO a svolením humanitárního bombardování Bělehradu. Takže, pokud by nás žádali Srbové o pomoc, bylo by to v pořádku. Těm opravdu moc dlužíme a ještě víc poté, kdy jsme odklepli nezávislost srdce Srbska – Kosova... Takovou pomoc bych bral, ale jak nám pomohli černoši z Nigérie, Eritreje či Somálska? Ať si jejich problémy vyřeší ti, kdož tyto a další země do nich dostali. Je to kruté pokrytectví vydírat nás za této situace svými striktními požadavky solidarity.

Přesto je dál kritizováno Česko, když prý za časů komunismu našly na Západě azyl tisíce lidí z východoevropských zemí, nyní se tytéž státy uprchlíky zdráhají přijmout. Ve svém komentáři to napsal německý týdeník Die Zeit. Upozorňuje tak na to, že Česko, Maďarsko, Polsko i Bulharsko společně prohlašují, že žádné žadatele o azyl nechtějí. Die Zeit však zapomíná, že útěk Čechů na Západ byl promyšlený krok USA, aby tím v rámci své protikomunistické propagandy pomohly zničit tento politický systém. Uprchlíci byli pro západní země daní za sametové a jiné revoluce, jejichž hlavním cílem bylo odstranění komunismu a nastolení moci Západu. Studená válka počítala s těmito přeběhlíky, není proto nač si dnes stěžovat.

Jaký je váš názor na myšlenku multikulturalistů, že nás cizí kultury obohatí?

Je to moc složitá otázka, byť se jeví jako jednoznačná. Německá kancléřka Angela Merkelová se v roce 2010 ostře vyjádřila v rozhovoru o islámu a imigraci. „Multikulturalismus absolutně selhal,“ řekla a dodala, že se všichni přistěhovalci musí naučit plynně německy. Nepřála si žádný multikulturalismus, který neuznává existenci dominantní kultury. Je jasné, že bez schopnosti mluvit německy nemůže integrace v Německu fungovat, aniž by zaskřípala. Začínají se totiž komplikovat vztahy především s příslušníky islámských komunit. Počet muslimů v Německu se v současnosti odhaduje na čtyři miliony. Dnes by nutila jiné ke kvótám...

Paradoxně systém multikulturalismu pomáhal spustit v letech 1986–87 Čechokanaďan Jiří Corn, předseda zdejšího Českého a slovenského sdružení v Kanadě. Zasloužil se o prosazení legislativní změny – Zákona č. 93 na ochranu kulturního pluralismu, o takzvaném multikulturalismu. Ten dodnes zajišťuje pohodlný azyl, a mnohdy i celoživotní bezpracnou pohodu, všem utečencům, které jejich vlády neuměly, nebo nechtěly ochránit před rasovým či domácím násilím a diskriminací. Demonstranti proti islámu nedávno v Německu ironicky připomněli, že Starý kontinent je prostě asi moc starý, proto je nutné ho omladit, nejlépe skvělými neokonzervativními nápady ze Severní Ameriky. Proto v Evropě „nezahálíme“. Podle nedávného programu EUROMED (Euro-Mediterranean Partnership), nazývaného „barcelonským procesem“, se počítá s přistěhováním až 80 milionů muslimů do zemí EU do roku 2050. Předběžný odhad těchto migrantů má vyrovnat demografický úbytek v celé Evropě. Jde právě o ony „dělohy islámských žen“, jejichž porodnost je mnohonásobně vyšší než Evropanek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Ke zvýšení porodnosti

Zajímalo by mě, zda také jako strana nějak řešíte to, jak usnadnit rodičům, kteří se starají o malé děti to, aby mohli pracovat a zároveň se starat o děti, které se o sebe ještě sami postarat nedokážou? Tím myslím, když vám skončí rodičovská, protože i to je podle mě dost problém, který je ale polit...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Levnější energie? Má to řešení. Šichtařová nemilosrdně, co musíme provést Němcům

18:21 Levnější energie? Má to řešení. Šichtařová nemilosrdně, co musíme provést Němcům

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Nesouhlasím s touto funkcí státu, nevidím ke koncesionářským poplatkům …