Ester Ledecká? Zazněl jasný hlas od Babiše

05.09.2018 9:02 | Zprávy

„V České republice chybí jasná pravidla, podle nichž by sportovci věděli, co je do budoucna v rámci financování čeká,“ říká poslanec a bývalý profesionální hokejista Milan Hnilička (nezávislý, za hnutí ANO), kterého premiér Andrej Babiš jmenoval vládním zmocněncem pro sport. Právě chybějící pravidla podle něj mohou i za nynější dohady mezi Svazem lyžařů České republiky a olympijskou vítězkou Ester Ledeckou.

Ester Ledecká? Zazněl jasný hlas od Babiše
Foto: Vít Hassan
Popisek: Dvojnásobná zlatá medailistka ze zimní olympiády 2018 Ester Ledecká

Agentura Sport Invest zastupující olympijskou vítězku Ester Ledeckou řeší spor se Svazem lyžařů kvůli neshodám. Svaz údajně blokuje podpis reprezentační smlouvy, bez které dvojnásobná olympijská šampionka nemůže závodit. Svaz ale něco takového odmítá. (V úterý večer bylo zveřejněno, že svaz nabídne Ester Ledecké výhodnější podmínky, zejména jí přidá na přípravu dalších 800 tisíc –  pozn. PL.cz) Jsou takové dohady běžnou součástí profesionálního sportu, nebo jde o něco, co bychom měli řešit? 

To, co řeší Ester Ledecká se Svazem lyžařů, je reprezentační smlouva mezi svazem a reprezentantem. A to je samozřejmě v gesci sportu, svazu a sportovce, jak to mají nastavené. Každý sportovec to má jinak a oni musí vše vykomunikovat mezi sebou. Každý sport má určitá specifika, hokejový, fotbalový i samozřejmě lyžařský a další. U Svazu lyžařů nejde o úplně první problém. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…