Falešná politická korektnost, toleruj moji netoleranci! Lidovec Benešík říká jasně, co vidí vedle teroru v Evropě

07.06.2017 21:40 | Zprávy

ROZHOVOR „Po druhé světové válce se v západní Evropě vypěstovala až falešná politická korektnost, přehnané snahy být tolerantní ke všemu a ke komukoliv. Až to přerostlo k tomu, co popisuji slovy – ti lidé říkají toleruj moji netoleranci. Celá řada společností to možná podvědomě dělá,“ vysvětluje současné problémy Británie či Francie v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Ondřej Benešík, místopředseda KDU-ČSL. Pro něj je Babiš jako Bakala.

Falešná politická korektnost, toleruj moji netoleranci! Lidovec Benešík říká jasně, co vidí vedle teroru v Evropě
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ondřej Benešík

Za tři měsíce zažila tři teroristické útoky Británie. Premiérka Mayová teď v projevu přiznala, že Britové jsou k extremistickým názorům příliš tolerantní, a že je potřeba přitvrdit. Souhlasíte s ní? A neměla tato slova zaznít už dříve?

Souhlasím s ní. I s tím závěrem otázky. Britové měli už dlouhá léta něco dělat. Když se podíváte, kolik procent muslimů v Británii chce nadřadit právo šaría nad britské právo, to jsou informace poměrně staré. Je to jeden ze střípků, který ukazuje, že premiérka má pravdu. A že mám pravdu i já, že se tím měli zabývat podstatněji, hlouběji a systematičtěji už před mnoha lety. 

Chápu, že je to problém velký, běh na dlouhou trať a nemá to jednoduchá řešení. Jistě se určité věci mění, ale přesto mi přijde, že k těmto poznáním docházejí v západní Evropě s nepochopitelným zpožděním. Čím to je?

Nejsem schopen dát vyčerpávající seznam, proč tomu tak je. Ale dám pár příkladů, které s tím souvisejí. Je to koloniální minulost řady těchto zemí, kvůli kterým tyto komunity na svém území mají. Po druhé světové válce se v západní Evropě vypěstovala až falešná politická korektnost, přehnané snahy být tolerantní ke všemu a ke komukoliv. Až to přerostlo k tomu, co popisuji těmito slovy – ti lidé říkají toleruj moji netoleranci. Celá řada společností to možná podvědomě dělá.

Opět jeden z útočníků byl v hledáčku policie a tajných služeb, což se stalo i v minulosti několikrát. Neselhává tady stát? Není to nebezpečné? Pokud lidé ztratí důvěru v to, že je stát ochrání, protože to je základní role státu...

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

soudní proces

Dobrý den. Opět se řeší kauza Čapí hnízdo, jak je možné, že se kauzy vlečou i třeba deset a více let? Kde je chyba? Vždyť to přeci není normální a podle mě to snižuje pak váhu celého procesu i případný trest, v horším případě to pak dopadá na ty, co jsou případně uznáni jako nevinní, kdo jim vrátí ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan se nemá co divit, má jednat! Lidé už si to říkají nahlas. Březina naložil Fialově vládě

20:21 Rakušan se nemá co divit, má jednat! Lidé už si to říkají nahlas. Březina naložil Fialově vládě

„V poslední době stačí, když si sednete někde do hospody. Lidé svoji nespokojenost vyjadřují všude a…