Gazdík k Babišově vládě: Je zle, padly základní zásady slušného chování. Čí je to vlastně vláda?

23.07.2018 8:41 | Zprávy

„Pokud padly i elementární zásady slušného chování, které by měly být běžné zdaleka ne jen pro politiky, ale pro každého člověka, pak je to hodně zlé,“ říká k dění v Poslanecké sněmovně šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Podle něj současná česká vláda stojí a padá s ekonomickou prosperitou. V rozhovoru také prozradil svůj pohled na setkání prezidentů Donalda Trumpa a Vladimira Putina. Americká hlava státu měla Putinovi jasně říci, že některé věci jsou na mezinárodní scéně nepřijatelné.

Gazdík k Babišově vládě: Je zle, padly základní zásady slušného chování. Čí je to vlastně vláda?
Foto: Daniela Černá
Popisek: Radní Zlínského kraje, poslanec Petr Gazdík a člen Rady Zlínského kraje Josef Zicha

Jak hodnotíte celou diskuzi v Poslanecké sněmovně a hlasování o důvěře vládě ve složení ANO, ČSSD s podporou komunistů?

Zpočátku, vlastně docela dlouho to vypadalo na poklidnou diskusi. Za nás poslance za STAN můžu říct, že jsme řekli krátce a věcně, proč vládu podpořit nemůžeme. Trochu mi pak vadily některé příspěvky typu „chtěl bych se zeptat na…“ a přišla nějaká podružnost. Nakonec to ale pan premiér hodně okořenil svým projevem, ve kterém se už nekontroloval a zřejmě nám ukázal svou pravou tvář. Celkově bych řekl, že rozepře v osobní rovině a nadávky prostě do parlamentní diskuse nepatří. A problém této vlády nejde zúžit na konflikt Babiš–Kalousek.

Velká část projevů poslanců se věnovala návratu komunistů k vládě, připomínání komunistických zločinů a tomu, že zapojit je do vlády je vzhledem k naší historii nemyslitelné. Existují i opačné názory, tedy, že komunisté už patří dějinám a strašit komunismem nemá smysl. Kam se kloníte vy?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…