Gazdíkovec z pohraničí: Za hranicí v Žitavě vidím stále fronty migrantů na podporu. Je tam pesimismus, u nás právě naopak

23.07.2018 16:39 | Zprávy

AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI Pocit z kvality života a pozitivní vnímání budoucnosti je v České republice lepší než v Polsku a Německu, myslí si lídr Starostů pro Liberec do komunálních voleb Jaroslav Zámečník. Na bohaté Německo podle něj doléhá migrační krize a vylidňování některých oblastí. K dlouhému vyjednávání o vládě v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz říká: „V každé politické straně se najde názorová skupina, která říká jít do toho s ANO. A pak ta druhá, která prosazuje zůstat raději stranou a ukazovat na jejich chyby. Můj názor je, že Starostové a nezávislí, ale i třeba ODS mohli tu zodpovědnost za spoluvládnutí s ANO vzít. A prosazovat pravicové prvky v té vládě – třeba ne všechny, ale aspoň nějaké – než vůbec nic."

Gazdíkovec z pohraničí: Za hranicí v Žitavě vidím stále fronty migrantů na podporu. Je tam pesimismus, u nás právě naopak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie

Ekonomika momentálně šlape, nezaměstnanost je nízká, makroekonomicky předstihujeme už i některé staré země EU. Ale je řada lidí, co má hluboko do kapsy, drtí je exekuce. Jak se nám vlastně vede?

Pokud mluvíme o České republice, tak to vnímání je rozhodně lepší než v Polsku a Německu. V Německu mají určitě větší platy a důchody než my, ale ten pocit z kvality života a kam to vedou, mluvím hlavně o Sasku, je u nás lepší.

K tomu musím na vás prozradit, že jste dlouholetým jednatelem Euroregionu Nisa, který zahrnuje oblasti nejen v České republice, ale také v Německu a Polsku, takže máte možnost porovnání...

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Za vším hledej peníze.“ Ševčík načrtl, proč se Pavel vnutil na summit

16:16 „Za vším hledej peníze.“ Ševčík načrtl, proč se Pavel vnutil na summit

VHLED MIROSLAVA ŠEVČÍKA V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se poslanec Miroslav Ševčík vyjadřuje k …