Sociální demokracie v Pardubickém kraji se v minulém volebním období zmítala v množství vnitřních problémů. Jak byste situaci uvnitř strany hodnotil nyní? Narážím zejména na ztrátu vaší podpory u jednoho z nejdůležitějších okresů v kraji, v Pardubicích. Ačkoliv jste nakonec post lídra uhájil, nesvědčí to o tom, že vnitrostranická situace není úplně ideální?
Nemám pocit, že by v pardubické ČSSD bylo více problémů, nežli je tomu v jiných stranách. Naopak mám pocit, že oproti řadě dřívějších období jsme až na jednotlivce, kteří příkladně neuspěli v demokratické vnitrostranické soutěži, výrazně více jednotní. Cítím velkou podporu týmu, který jde do krajských voleb spolu se mnou a chce se podílet na správě a rozvoji Pardubického kraje, který je naším domovem. Protikandidát nakonec ze své nominace sám odstoupil, což je na jedné straně škoda, protože nechci v našem kraji budovat kult osobnosti a vítězství by bylo o to cennější, pokud by proběhlo hlasování o obou jménech na všech úrovních. Ale i takto si vítězství vážím, protože nominace proběhla poprvé prostřednictvím hlasování všech členů ČSSD v kraji. Nikdo tedy nemůže namítat, že hlasovat mohli jen zvolení delegáti. Jsem proto rád, že debata utichla.
Nyní se všichni soustředíme na to, aby ČSSD i potřetí za sebou vyhrála krajské volby. Máme k tomu ty nejlepší předpoklady. Na naší kandidátce je řada nových tváří, jako třeba uznávaná náměstkyně ministra financí Lenka Jurošková, starosta města Letohrad Petr Fiala, krajský starosta dobrovolných hasičů Josef Bidmon nebo náměstek ředitele nemocnice v Ústí nad Orlicí Josef Hájek. To jsou všechno lidé, kteří do toho jdou s námi a vnímají, že právě naše vedení a stávající krajská koalice má za sebou hodně práce
Nejmladším hejtmanem v novodobé historii krajů jste byl před čtyřmi lety zvolen velkou většinou 40 ze 44 zastupitelů. Získal jste i podporu převážné části opozice. Podařilo se vám tak prosadit všechny vaše priority, nebo je přeci jen něco, co se vám minimálně v tomto volebním období realizovat nepodaří?
Vždy jsem se snažil se všemi kolegy jednat jako s rovnocennými partnery, což je nezbytným předpokladem pro korektní a úspěšná jednání. Na příkladu krajského zastupitelstva je vidět, že po celou dobu bylo jednotné a bez jakýchkoliv problémů, které by bránily rozvoji kraje. Totéž samozřejmě platí pro krajskou vládnoucí koalici. Za to jsem samozřejmě velmi rád a chci kolegům poděkovat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Babiš , ČSSD , D35 , doprava , dotace , kraj Pardubický , Sobotka , školství , vláda , volby , volební program , zdravotnictví , Netolický , krajské volby 2016 , Elektrárna Chvaletice
autor: Kateřina Synková
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky
0:00 Vyoral k výpadku proudu: Tak mají další pádný důvod zdražovat
ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Kdo věří politikům, je idiot. Podle toho bychom měli přistupovat i k ujišťo…
- 9:02 Stranický týdeník, dříve „orgán“. Předvolební Šafr do schránky
- 4:43 Trump hraje poker, Putin šachy. Kvůli degradaci elit Západu je jaderná válka reálná
- 4:44 Negramotnost, armáda a prezident Pavel. Historik Fidler kárá i vládu
- 18:52 „Osa zla“? Komu vadil šáh a nyní vadí i ajatolláhové
- 13:17 „A pak přišel Fiala zadním vchodem.“ Byla na setkání s premiérem a Pazderkovou