Hele, kriple, tohle nesmíš říkat. Tož ti rozkopeme a zadrátujeme držku. Tak dopadlo vyřvávání o pravdě a lásce, žasne senátor Doubrava

08.01.2017 17:19

ROZHOVOR „CTHHMV je sebevražedný výstřel. U voleb to lidem kolem Chovance a Sobotky voliči sečtou,“ říká senátor Jaroslav Doubrava. V souvislosti s „Chovancovým centrem“ mluví stejně jako například prezident Zeman o cenzuře. „Pokud nás někdo chce poučovat, co číst a co nečíst, co je a co není košer, není to primitivní?“ ptá se Jaroslav Doubrava. Vyjádřil se i k informacím, které dostáváme, nebo nedostáváme například ohledně migrantů. „Mám pocit, že zde probíhá sluníčkářsky typicky zaměřená propaganda proti faktům,“ míní senátor.

Hele, kriple, tohle nesmíš říkat. Tož ti rozkopeme a zadrátujeme držku. Tak dopadlo vyřvávání o pravdě a lásce, žasne senátor Doubrava
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Doubrava
reklama

Anketa

Který ministr vnitra byl nejlepší?

6%
3%
5%
6%
73%
2%
3%
hlasovalo: 6116 lidí

Co říkáte na Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám? Skutečně něco takového potřebujeme?

Historie se opakuje. Každý režim dospěje do stadia, kdy si myslí, že nad něj není. Ačkoliv naše administrativa a např. ČT1 šíří jednostrannou propagandu, diví se, že někdo si myslí a sděluje něco jiného. Tomu se divila kancelář císaře pána Franze Josefa, občan Hitler i občan Husák. Tož, proč ne občan Chovanec zvaný též Sobotka alias Pelikán. Shrnu-li, pak jsem přesvědčen, že je to další snaha, jak nás ovládat a shromažďovat o nás informace, docílit toho, abychom se báli mluvit o věcech, které se vládnoucím mocipánům nebudou líbit. Podivný výsledek vyřvávání o pravdě a lásce, co zvítězí!!!

Například Miloš Zeman řekl, že právě v souvislosti s fungováním tohoto centra se obává cenzury. Co si o tom myslíte vy?

Přesně tak. Pokud nás někdo chce poučovat co číst a nečíst, co je a co není košer, není to primitivní? Navíc kdo má právo rozhodovat o tom, co chci, či nechci, co mohu a co nemohu říci?! Nemáme se bát omezení svobody slova a navíc omezení třeba jen v některých médiích? Tahle tendence je tady od starověku, dnes dováděná k dokonalosti. Když nehýkáš to co vrchnost, tož ti držku rozkopeme a zadrátujeme. Formy nakopání do huby a zadrátování huby jsou různé, až subtilní, dobově inovačně opentlené. Stejný přístup mají islámští magoři v Saúdské Arábii. Nemáš rád proroka Mohameda, tož tě s radostí a nadšeně ukamenujeme. Formy jsou různé, cíl je vždy stejně podobný. Nadvláda jedné kliky.

A nebojíte se například zneužívání k politickým cílům? Připomeňme si, že v čele ministerstva vnitra je první místopředseda ČSSD Milan Chovanec, tento jeho útvar vede Eva Romancovová, která v minulosti kandidovala ve volbách za Stranu zelených, no a ČSSD se Stranou zelených vytvářely v loňských volbách společné kandidátky, takže k sobě mají očividně blízko.... 

Lidé inklinující k zeleným, pirátům a podobným uskupením označuji za liberální ekoteroristy. Nedivím se, že Sobotkův Chovanec si pozval k řízení myšlenkového trustu právě někoho z liberálně podivné skupiny. Kdo jiný by takovou stupidní prasárnu dělal?

Podle ministerstva vnitra nebude úřad dezinformace odstraňovat, ale bude na ně pouze upozorňovat. Budou těmto „upozorněním“ ale čtenáři podle vás věřit?

Upozornění je jiné vyjádření k přinucení lidí k autocenzuře: Hele, kriple, tohle nesmíš říkat! Nikdo ti to nezakazuje, ale tady vidíš, že je na bumážce napsáno, že pan vrchní považuje každého, kdo to říká, za člověka nemravného. A kdo je nemravný, tak co s ním…? No..? Chápeš, Vendo?

Ale je tu ještě bumerangový efekt. Již soudruzi disidenti říkali, že když někde viděli, že nějaký úřad upozorňoval na nějakou dezinformaci, měli jistotu, že asi na tom něco bude, že to nebude jenom nějaký kec. Čili někdo by řekl, soudruzi, tohle upozornění je medvědí služba. Prd vám to pomůže. Nicméně už vidím tu databázi jmen, telefonních čísel i e-mailových adres s velkými červenými vykřičníky u informací, které budou ve vhodný čas použity!

A kdo vlastně může opravdu zodpovědně o nějaké informaci stoprocentně tvrdit, že jde o „dezinformaci“?

Může to říci stoprocentně Bůh, nebo Hospodin, nebo Alláh, popřípadě Jahve, nebo jiná pověřená osoba tohoto ražení. Jenže největší problém je, že ani papež, hlava pomazaná, z Vatikánova žádného boha nikdy neviděl, jenom se k němu virtuálně modlí.

Podle těch, kteří toto centrum schválili, mohou dezinformace nebo nepravdivé informace působit problém pro vnitřní bezpečnost státu. Máte stejný názor, a pokud ano, můžete uvést příklad, jaký problém by nějaká taková údajná „dezinformace“ mohla přinést? 

Kdyby kecy mohly ohrozit vnitřní bezpečnost státu, už dávno by tu žádný stát nebyl, protože kecy, přiznejme si, že blbé kecy, až stupidní kecy, jsou trvalou součástí lidské civilizace: napříč od hospody po sněmovnu, rádo by slovutné shromáždění EU, ale i říkání cestujících v brněnské šalině. Příklad? Podívejte se na kecy madam Merkelové a jejích miláčků, migrantů. Přicházejí plní touhy pracovat, nepředstavují žádné bezpečnostní riziko, jsou to mírumilovní lidé atd. atd. vykřikuje. Přitom ti svatoušci vraždí, kradou, znásilňují atd atd. Není to dezinformace?

Koordinátorka Centra proti terorismu a hybridním hrozbám Eva Romancovová prohlásila, že ze strany útvaru půjde o snahu zabránit tomu, aby veřejnost byla zcela zmatena dezinformačními kampaněmi cizí moci. Jakou naději této plánované osvětě dáváte a jak by měla vypadat, aby mohla být úspěšná?

Takže madam z Romanova říká: vy jste takoví debilové, že vás musíme od rána do večera poučovat. Tož vidíte Češi, Moraváci, Slezané a Vietnamci, Číňané a další žijící v této oblasti, za jaké debily jste považováni. Každý soudný člověk ví, že takovou snahu může vymyslet a provádět jenom stádo šíleného skotu, jenže to by ten skot mohlo urazit.

Když jsme u dezinformací, jak nahlížíte na různé texty, které se objevují například na FB ohledně migrantů v sousedních státech? Často se píše o tom, jak je to s migranty například v Německu nebo třeba v Itálii těžké. V našich médiích se ale moc takových článků neobjevuje. Jsou podle vašich informací tyto věci založené na pravdě? A pokud ano, není dezinformací spíše to, když se o těchto věcech neinformuje nebo informuje právě naopak?

Mám pocit, že zde probíhá sluníčkářsky typicky zaměřená propaganda proti faktům. Jeden novinář mi shodou okolností před pár dny v souvislosti se záměrně filtrovanými zprávami oficiálními médii říkal, že se opatrně v tisku zmínil o tom, že politolog, historik a emeritní vysokoškolský pedagog Zdeněk Zbořil řekl, že v 78 letech ho už nic nepřekvapí, ale když se vrátil loni z říjnové návštěvy Francie do Čech, přece jenom byl poněkud překvapen. Francouzské noviny řadu dní zajímala tamní policejní revolta, ale v českých médiích zaznamenal jenom zprávu ČTK z 19. října o jednání francouzské vlády s nespokojenými policisty. Proč z toho byl Zbořil překvapen?

Novinář, který o tom dělal se Zbořilem rozhovor, mi řekl, že zaprvé proto, že v záplavě informací ve světě se řada zpráv do Čech dostává nahodile a probíhá bez povšimnutí. Zadruhé že tady u nás byl klid po pěšině, přitom od 17. října francouzská média psala o bouřlivých policejních protestech. Policisté varovali před rozšiřujícími se nebezpečnými zónami ovládanými migranty – cizinci a stupňujícími se útoky, zejména imigrantů, proti policii. Stížnosti na chybějící a nekvalitní vybavení policie byly podružné. Iniciátorem prý byl útok na policisty z 8. října ve Viry-Chatillon v Essonnsku. Policejní patrola tehdy projížděla tzv. imigrantskou čtvrtí a byla napadena. Útočníci u policejního vozu kameny vymlátili okna, vhodili do vozu zápalné láhve a policistům bránili dostat se z hořícího auta. Policisté byli vážně zraněni. Kdyby Zbořil neviděl v médiích protesty francouzských policistů na vlastní oči, v Čechách by se o tom asi nic nedozvěděl. To je ta naše výborná demokratická informovanost ve stylu madam Romancovové a podobných telat.

Francouzské policejní auto napadené imigranty

Můj závěr – oficiální média jsou potenciálně dezinformační média a ještě je k tomu má podporovat nějaká fašizující skupina cenzorů. Nejhorší na tom je, že objektivní informace se nedozvíme ani z ČT. Přitom za solidnost a objektivitu informací si ji platíme! Myslíte, že právem, že si naše peníze kasíruje oprávněně? Já si to nemyslím. Dá se říci, že vyrábí zmetky. Kdyby takové zmetky vyráběl dělník, nejenže by zaplaceno nedostal, ale musel by je zaplatit on.

Když se podíváme na rok starý příklad ze silvestra v sousedním Německu ohledně napadání žen a dívek ze strany migrantů, o kterém média i zástupci státu informovali až se zpožděním. Dá se podle vás i toto jednání vlastně označit za dezinformaci?

Bez jakékoli pochybnosti. Co horšího, byla to státně podporovaná dezinformace. Došlo by k ní i u nás a policisté by se báli něco říci, aby z toho neměli průšvih. Protože čím vyšší důstojník, tím je poddajnější, připosejřenější, aby ho šéf o dvě patra výše vyšplhaném nevyhodil… Někdo by řekl: Jako za komoušů…

A právě v této souvislosti, nemáme se bát, že cokoliv, co se zrovna nebude „hodit“, bude právě za dezinformace označeno? 

K tomu to bez jakékoli pochybnosti směřuje. K liberálnímu fašismu.

Mediální analytik Filip Rožánek prohlásil, že Chovancovo centrum proti dezinformacím vejde do učebnic jako příklad na koleně dělaných projektů státní správy s mizerným marketingem, nedomyšlenou komunikací a mnoha dalšími problematickými rysy. Na odboru se zkratkou CTHHMV je hrozivý už ten název, který úplně čpí chodbami té výškové budovy na Pražského povstání. Navíc je celý projekt hned od začátku zahnaný do defenzivy. Zeptám se vás stejně, jako se ptá on v závěru svého prohlášení: Jaké renomé bude mít centrum, které jeho odpůrci zaženou do kouta po pár vystoupeních jako obtížnou mouchu?

CTHHMV je sebevražedný výstřel. U voleb to lidem kolem Chovance a Sobotky voliči sečtou, protože na té cenzurní kravině je razítko ČSSD – Chovancova ministerstva. Pokud ještě ten orgán se šíleným názvem CTHHMV Babiš zpochybní, dá k dobru šestnáct pytlů napěchovaných plusovými předvolebními body… Ale měl by ještě k tomu nechat vyhodit Pelikána, protože za Pelikánem je pachuť sluníčkáře.

A když bychom se soustředili na jeden z úkolů CTHH, tedy boj proti dezinformacím, ale i ochranu voleb, která je také zmiňována, jak by asi vyhodnotilo počínání předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, který před volbami 2013 sliboval, že jeho strana dojedná s církvemi snížení miliardové paušální náhrady za nevydaný majetek, ale po volbách na to „zapomněl“, i když i kvůli tomu ČSSD vyhrála? Nebyla to také dezinformace, která ovlivnila výsledek voleb?

Dokázal, že jeho předvolební politika, to je slovní prostituce, dezinformační kampaň povýšená na pravdu. Sliby politiků z dob voleb jsou k tomu, aby skončily tam, kde toaletní papír. Sliby Sobotky takovým toaletním papírem, žel, jsou. Je to i pro mne velké zklamání. Naivně jsem věřil, že svůj klíčový slib splní. Nikdy bych si nemyslel, že se nechá zahnat do kouta pidistranou, která se do sněmovny dostala jen tak tak. Přitom nemůže tvrdit, že jinou možnost neměl.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: David Hora

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bruselské špičky nechtějí sebevědomé a samostatné občany. Zákaz zbraní je součást plánu. Bojovník za právo na obranu to říká natvrdo

20:39 Bruselské špičky nechtějí sebevědomé a samostatné občany. Zákaz zbraní je součást plánu. Bojovník za právo na obranu to říká natvrdo

„Kdysi jsme si mysleli, že je to jenom neodbornost, hloupost či nepochopení. Ale spíše jde o naprost…