Hlas českého podnikatele: EU nás má za malé děti. Uděláš bobeček, dostaneš lentilku- dotaci

16.02.2019 4:47

ROZHOVOR Máme tu velmi kulaté výročí první pražské defenestrace. Stane se něco, nevyletí z oken třeba televizory? Export do Číny je jen blábol pana prezidenta, dotace jsou lentilky EU za poslušně udělaný bobeček. Rázný pivovarník Petr Macháček z Kladna se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz diví, proč na Hradě hned nemáme představitele dva – stávajícího Miloše Zemana a k němu Jaromíra Soukupa. A šmahem řeší pojem „řecký jogurt“, z něhož Helénský spolek neviděla ani jediná bakterie z mikroflóry…

Hlas českého podnikatele: EU nás má za malé děti. Uděláš bobeček, dostaneš lentilku- dotaci
Foto: Prazdroj.cz
Popisek: Pivo
reklama

Pivo prý bude levnější. Díky Andreji Babišovi. Anebo vlastně ne, protože pivovarníci cenu údajně nechtějí snížit. Jak to tedy je?

Snížení DPH u piva je velice dobrý tah. Švejk řekl, že vláda, která zdraží pivo, tak padne, a proto tato vláda udělá vše, aby si plná korýtka udržela v chlívku. DPH na pivo snížíme, vodárny darujeme za kačku a po hospodském chceme, aby zlevnil. Velice kvalitní matematika. V tomto roce takřka všechny materiálové a energetické vstupy podražily v průměru o 10 procent, a to nemluvím o mzdových nákladech.

Anketa

Přejete si, aby ve volbách do Evropského parlamentu uspěly proevropské liberální strany? (TOP 09, STAN, KDU-ČSL)

4%
96%
hlasovalo: 20133 lidí

Co říkáte na vstup majitele one-man show Barrandov Jaromíra Soukupa do politiky? Odčerpá nějaké příznivce okamurovcům i ANO? A bude mít silného spojence na Hradě?

Pan Soukup není zrovna moje krevní skupina,  ale určitě se najde skupina lidí, kteří budou rozumět jazyku jeho kmene. Mně to už bude jedno, požádám o náboženský azyl v Grónsku. Nedávno jsem se díval na jeho rozhovor s Milošem Zemanem, ale jsem naštěstí od přírody líný, jinak bych je oba vyhodil i s televizí z okna. Velká škoda, že nemůžeme mít na Hradě prezidenty dva, byli bychom nejbohatší národ na světe, jezdily by sem zájezdy ze Súdánu, potažmo z celé sluneční i měsíční soustavy.

Pořád Čína, Čína a zase do třetice Čína. Pomohl třeba vám někdo ohledně možného exportu vašeho pěnivého moku do země draka, nebo je to podle vás jen pro vyvolené?

Export do Číny – Milošův  blábol. Čína je stejná jako EU, otevřela dveře, ale zapomněla sundat mříž. Vyjádření pana čínského velvyslance hovoří jasně, kupujte naše výrobky, moc se neptejte, nešpekulujte, co v nich je, kdo a z čeho to vyrábí, a když budete hodní, tak vám ukážeme pandu.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

...ale podobné je to i v EU, kde je volný trh jen pro ty velké a ti malí ze starých zemí EHS jsou chráněni a ti z nových zemí střední a východní Evropy zase přehlíženi…

Dříve se tomu říkalo kolonie, dnes je to členský stát EU. Evropská unie je jako výchova dětí. Uděláš bobeček a dostaneš lentilku – dotaci. Já ale řeknu, kam ten bobeček uděláš, můžeme jen chvilku diskutovat, kdy to bude.

Bude revoluce? Je šestisté výročí první pražské defenestrace, takže bychom to vzali hezky po svém, hezky česky? Anebo se už nezmůžeme kromě nějakého toho obligátního mumlání na nic?

Český národ velice zpohodlněl. Já jsem hrdý na to, že jsem Čech, myslím si že znám i české dějiny, ale když se někoho zeptáte co se stalo roku 1620, tak vám půlka lidí odpoví, že Kryštof Gagarin přistál na Měsíci. Dnes lidi půjdou do ulic, jen když jim seberete Facebok či zrušíte SMS.

Fotogalerie: - Tryzna žlutých vest

V Paříži se opět konala akce žlutých vest. Tentokr...
V Paříži se opět konala akce žlutých vest. Tentokr...
V Paříži se opět konala akce žlutých vest. Tentokr...
V Paříži se opět konala akce žlutých vest. Tentokr...
V Paříži se opět konala akce žlutých vest. Tentokr...
V Paříži se opět konala akce žlutých vest. Tentokr...

A ještě Evropa. Už je vícerychlostní. Německo a Francie spolu před dalšími upalují – jenže kam? Máme je s Visegrádskou skupinou nahánět, nebo „zůstat sví“? Nebo se nakonec ukáže, že tito odtrhnuvší se běžci jsou sice prvními ve svém běhu, ale posledními v jiném závodě před nimi?

Naštěstí do Francie nejezdím tak často, protože tam se musí v hrobě obracet tolik lidí, že praskají silnice. Oni někam chtějí upalovat, vzdalovat se, ale nemají jasný cíl, jen tak běhají rychle po lese, ale nestanovili si, kam to vlastně běží. Ostatní běžce nechávají za sebou, zapomínají na myšlenku kolektivního sportu, a až na to ten peloton přijde a uvědomí si, že část družstva kope do vlastní branky, tak bude zle. Základní myšlenka EU je dobrá, ale výklad této myšlenky ztrácí smysl. Jeden příklad ze špičky ledovce. Jen kretén si může myslet, že jogurt „řeckého typu“ je vyroben v Řecku. Proto se ptám, proč to vůbec někdo za moje prachy řeší.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Václav Fiala
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vicepremiér Havlíček bez přetvářky: Jedeme hekticky, občas děláme chyby. Připravujeme rekordní věci

16:11 Vicepremiér Havlíček bez přetvářky: Jedeme hekticky, občas děláme chyby. Připravujeme rekordní věci

ROZHOVOR „Celkově naše ekonomika obstála velmi dobře, všech devět hlavních ratingových agentur nás d…